Naga MarketsBNP Paribas otworzył nową długą pozycję na crossie AUD/NZD. Wejście 1.0660, cel ustawiony na 1.1100 oraz stop loss poniżej wsparcia na 1.0490.

„Wierzymy, że stosunek zysku do ryzyka w przypadku longa na Australijczyku do Nowozelandczyka po długiej przerwie jest wysoce korzystny. Jest to jedna z naszych czołowych rekomendacji walutowych na 2014 rok. Jesteśmy przekonani, że nadszedł odpowiedni czas, aby zajmować pozycję na AUD/NZD – w najbliższym czasie spodziewamy się ożywienia związanego z rekordowo niskimi poziomami notowanym przez parę krzyżową w ostatnim czasie” – BNPP tłumaczy w swojej rekomendacji tradingowej.

Analitycy banku twierdzą, że pozycjonowanie AUD/NZD jest obecnie mocno zaburzone. Inwestorzy FX w marcu utrzymali dużą krótką pozycję netto -37 (według skali banku od -50 do +50) zgodnie ze spadającym kursem, który osiągnął mniej niż 1.05. Krótka ekspozycja została stonowana od momentu osiągnięcia rekordowego dołku, cały czas pozostaje jednak znacząca, na poziomie -21. BNP Paribas jest zdania, że daje to znaczne pole do wzrostów na AUD/NZD i obranie kierunku północnego, który powinien utrzymywać się przez kolejne miesiące.

Jak widać na wykresie tygodniowym, poziom 1.0490 (wsparcie wyznaczone przez zniesienie Fibo) był ostatnio mocno testowany i za każdym razem skutecznie obroniony. Czy może sugerować to odwrócenie trendu spadkowego trwającego od początku 2011 roku?

Wykres tygodniowy AUD/NZD
Czy para będzie w stanie odbić mocno od wsparcia na 1.049?


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here