Naga MarketsUSD/JPY dzisiejszego ranka zawrócił z siedmioletnich szczytów. Wszystko za sprawą wypowiedzi rzecznika prasowego rządu Japonii, który uciął jakiekolwiek rynkowe spekulacje dotyczące możliwości rozpisania wcześniejszych wyborów powszechnych przez premiera Shinzo Abe w grudniu oraz kolejnej podwyżki stóp procentowych (zaplanowanej na następny październik, z poziomu 8% do 10%).


Rezygnacja z zaplanowanego terminu podwyżki podatku od sprzedaży jest jak najbardziej zgodna z dalszym, fiskalnym impulsem, który rządzący chcą zastosować w Kraju Kwitnącej Wiśni. Jak twierdzą analitycy BNP Paribas, Abenomia (polityka premiera Abe) posiada bardzo silne poparcie. W związku z tym Pan Shinzo Abe ma otwartą drogę i może dalej poszerzać działania swojej polityki – zarówno pieniężnej jak i fiskalnej – co dalej będzie osłabiało japońskiego jena.

„Pod koniec roku 2015 spodziewamy się poziomu 124.00 na USD/JPY. Oczywiście jeżeli w międzyczasie BoJ zaskoczy nas niespodziewanymi programami luzowania, wtedy nasze prognozy mogą przesunąć się jeszcze wyżej” – przewiduje BNP Paribas.

USD/JPY pod koniec 2015 roku na 124.00?
USD/JPY pod koniec 2015 roku na 124.00?


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here