Naga MarketsUSD rozpoczyna 2015 rok od silnego akcentu, rozszerzając zyski w stosunku do szerokiej grupy majorsów. Wszystko za sprawą naprawdę dobrych wyników gospodarczych, rentowności z obligacji i korzystnych projekcji krótkoterminowych.


Analitycy BNPP od dłuższego czasu faworyzują granie krótkich pozycji na EUR oraz długich na JPY jeżeli chodzi o pary z dolarem amerykańskim. W portfelu inwestycyjnym banku znajduje się krótka pozycja celująca w 1.18 na EUR/USD oraz długa z TP 128.00.

Jeżeli jednak należysz do inwestorów, którzy woleliby uniknąć sprzedaży Edka na obecnych, bardzo niskich poziomach oraz zakupu USD/JPY blisko szczytów, BNP Paribas ma jeszcze kilka innych, alternatywnych propozycji.

GBP/USD i EUR/GBP

Słabe rezultaty funta szterlinga w zeszły piątek były spowodowane rozczarowującym odczytem PMI dla przemysłu, gdzie widzieliśmy spadek z 53.3pkt., do 52.5pkt. O ile przemysł Wielkiej Brytanii cały czas się rozwija, to tempo tego rozwoju spadło w drugiej połowie minionego roku.

GBP

Krótkoterminowy model inwestycyjny BNP Paribas podaje, że GBP jest wrażliwy na osłabienie w stosunku do dolara. Na Kablu powinniśmy celować w odbicie od 1.5289, natomiast w przypadku EUR/GBP przewagę powinna uzyskać dywergencja polityk monetarnych. W związku z tym na parze krzyżowej GBP będzie wzrastał. Tutaj odbicia możemy spodziewać się w okolicach poziomu 0.7858.

NZD/USD

Zdaniem analityków BNP Paribas, Kiwi jest wyceniane zbyt wysoko i powinno opaść w okolice 0.7585. Jeżeli po raz kolejny nie uda się pokonać 55-dniowej średniej kroczącej (obecnie na 0.7808), wtedy pogląd ten stanie się jeszcze silniejsze.

NZDUSDWeekly

Kalendarz danych ekonomicznych z Nowej Zelandii w przeciągu najbliższych tygodni jest bardzo lekki, a ceny produktów eksportowych ustabilizowały się. NZD/USD będzie poruszało się zgodnie z szerszym trendem dolara amerykańskiego, co oznacza spadki na parze.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here