Naga MarketsZdaniem analityków BNP Paribas utrzymujące się osłabienie EUR generuje ciekawe sygnały z Price Action na serii par właśnie ze wspólną walutą:

„Jak raportowaliśmy w naszym sprawozdaniu G10 FX Flow, wcześniejsze silne wsparcie dla EUR posiadające podstawy w napływach kapitałowych obecnie jest już zdecydowanie mniejsze. Zakupy zagranicznych papierów wartościowych przez europejckih inwestorów sprawiają, że popyt na aktywa eurozony spada” – argumentuje BNPP.Wsparcie EUR ze strony przepływów właśnie się odwraca

Stopniowe poszerzanie różnic stóp procentowych EUR i USD na korzyść dolara amerykańskiego jest kolejnym argumentem utwierdzającym BNP Paribas w przekonaniu, że najpłynniejsza para świata może spaść poniżej 1.32 (prognoza banku z początku roku).

Zgodnie z tym poglądem BNP Paribas radzi utrzymywać krótkie pozycje na crossach z EUR w stosunku do takich walut jak USD, GBP oraz NZD. 

Cena EUR/USD D1 zeszła do poziomów notowanych ostatnio w listopadzie 2013Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here