Naga MarketsW dzisiejszej porannej nocie handlowej przygotowanej przez analityków BNP Paribas znalazły się projekcje opublikowanych już odczytów inflacji CPI oraz prognozy odnośnie wieczornych FOMC minutes. CPI w EMU okazało się gorsze od konsensus, za którym przemawiał BNPP (-0.1%) i wyniosło ostatecznie -0.2% rdr.


FOMC minutes i EUR/USD

Co do zaplanowanej na 20:00 publikacji protokołów z posiedzenia FEDu, analitycy BNP Paribas twierdzą, że zwrócą szczególną uwagę na znaczenie danych makroekonomicznych w najbliższych miesiącach.

Natura protokołów bardzo często powoduje, że w głowach inwestorów pojawia się jeszcze większy mętlik niż klarowność. Rynek ma problem z odpowiednią wyceną poszczególnych opinii wygłaszanych przez członków Komitetu, których dane nie są przecież ujawniane w minutes.

Jak powinniśmy natomiast pozycjonować się w stosunku do EUR/USD przed dzisiejszą publikacją? Krótkie pozycje są mocno nasycone i jakikolwiek niekorzystny dla normalizacji polityki wydźwięk może w krótkim terminie odbić się negatywnie na dolarowych rajdach. BNP Paribas w tym tygodniu spodziewa się delikatnej korekty wzrostowej.

W szerszym ujęciu jednak nadal zaleca utrzymywanie shorta z celem na 1.18 – sam taką pozycję posiada w swoim portfelu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here