Naga MarketsBNP-Paribas-logoJuż jutro Bank of Canada podejmie decyzję na temat kształtu swojej polityki monetarnej. Natomiast już w najbliższy czwartek identycznie postąpi EBC. Zdaniem analityków BNP Paribas, Mario Draghi ponownie poluzuje europejską politykę monetarną. Jak na tej decyzji zarobić?


Lipcowe oświadczenie EBC niewiele różniło się od tego opublikowanego w czerwcu. Od tamtej publikacji zmieniło się wiele – Brytyjczycy zaskoczyli świat swoim wyrażeniem chęci opuszczenia Unii Europejskiej, co zostało przyjęte przez Europejski Bank Centralny jako dodatkowe źródło ryzyka. Zdaniem BNP, ostatnie dane z Strefy Euro, choć lepsze od przewidywań nie były aż tak silne, by całkowicie przeciwdziałać możliwym skutkom Brexitu. Mario Draghi nie będzie ryzykował i prawdopodobnie już w ten czwartek dowiemy się o kolejnym poszerzeniu skupu w ramach prowadzonego programu QE – komentują analitycy banku.

Stwórz własną strategię algorytmiczną – sprawdź narzędzia dostępne w ofercie FxPro

Brak zmian w stopach procentowych oraz wydłużenie o kolejne sześć miesięcy, do września 2017 roku skupu europejskich papierów wartościowych spowoduje – zdaniem analityków BNP Paribas – powrót niedźwiedzi na EUR/USD. Za większymi spadkami przemawia również fakt prognozowanej podwyżki Fed. Dzisiejsze odczyty ISM PMI niweczą szanse na wrześniowy termin zmiany poziomu stóp procentowych Rezerwy Federalnej, jednak grudzień wciąż jest w grze. Z tego powodu analitycy BNP Paribas rekomendują krótkie pozycje na EUR/USD z poziomem docelowym 1,08, który ma zostać osiągnięty do końca tego roku:

Powyżej docelowego poziomu spadków według analityków BNP Paribas znajduje się przynajmniej kilka ważnych stref wsparcia.
Powyżej docelowego poziomu spadków według analityków BNP Paribas znajduje się przynajmniej kilka ważnych stref wsparcia.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułOpcje waniliowe. Zagranie na wzrost GBP/USD
Następny artykułBlok po 22 – 6 września 2016: USD/JPY, AUD/JPY, Złoto
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here