Naga MarketsBNP-Paribas-logoJuż jutro Bank of Canada podejmie decyzję na temat kształtu swojej polityki monetarnej. Natomiast już w najbliższy czwartek identycznie postąpi EBC. Zdaniem analityków BNP Paribas, Mario Draghi ponownie poluzuje europejską politykę monetarną. Jak na tej decyzji zarobić?


Lipcowe oświadczenie EBC niewiele różniło się od tego opublikowanego w czerwcu. Od tamtej publikacji zmieniło się wiele – Brytyjczycy zaskoczyli świat swoim wyrażeniem chęci opuszczenia Unii Europejskiej, co zostało przyjęte przez Europejski Bank Centralny jako dodatkowe źródło ryzyka. Zdaniem BNP, ostatnie dane z Strefy Euro, choć lepsze od przewidywań nie były aż tak silne, by całkowicie przeciwdziałać możliwym skutkom Brexitu. Mario Draghi nie będzie ryzykował i prawdopodobnie już w ten czwartek dowiemy się o kolejnym poszerzeniu skupu w ramach prowadzonego programu QE – komentują analitycy banku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Stwórz własną strategię algorytmiczną – sprawdź narzędzia dostępne w ofercie FxPro

Brak zmian w stopach procentowych oraz wydłużenie o kolejne sześć miesięcy, do września 2017 roku skupu europejskich papierów wartościowych spowoduje – zdaniem analityków BNP Paribas – powrót niedźwiedzi na EUR/USD. Za większymi spadkami przemawia również fakt prognozowanej podwyżki Fed. Dzisiejsze odczyty ISM PMI niweczą szanse na wrześniowy termin zmiany poziomu stóp procentowych Rezerwy Federalnej, jednak grudzień wciąż jest w grze. Z tego powodu analitycy BNP Paribas rekomendują krótkie pozycje na EUR/USD z poziomem docelowym 1,08, który ma zostać osiągnięty do końca tego roku:

Powyżej docelowego poziomu spadków według analityków BNP Paribas znajduje się przynajmniej kilka ważnych stref wsparcia.
Powyżej docelowego poziomu spadków według analityków BNP Paribas znajduje się przynajmniej kilka ważnych stref wsparcia.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here