Naga MarketsDzisiejsze oświadczenie polityki pieniężnej FOMC zdaniem BNP Paribas powinno okazać się wyraźnie bycze dla dolara amerykańskiego. Poniżej prezentujemy prognozy analityków banku odnośnie zaplanowanego dzisiaj na godzinę 20:00 posiedzenia.


O ile wiele osób w przeciągu ostatnich tygodni spodziewało się, że dzisiejsze wyniki spotkania Komitetu FED mogą okazać się gołębie, to obserwowana ostatnio akcja cenowa na rynku walut sugeruje coś całkowicie innego.

„Spodziewamy się, że FOMC weźmie pod uwagę ostatnią dużą zmienność rynkową i odpowiednie na stopniowo poprawiające się dane makroekonomiczne poprzez usunięcie ze swojej retoryki frazy wydłużony okres czasu” – prognozuje BNP Paribas.

Retoryka powinna być raczej zbilansowana, a nowy język obieca „cierpliwość” co do podwyżki stóp. Jednocześnie BNP Paribas oczekuje, że Janet Yellen w trakcie konferencji prasowej wyraźnie podkreśli jak ostrożne i powolne może być tempu przesuwania się w stronę normalizacji polityki pieniężnej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here