Naga MarketsW dzisiejszej rekomendacji handlowej BNP Paribas podał między innymi własne prognozy dotyczące odczytów NFP. Zdaniem analityków banku dziesiąty miesiąc z rzędu utrzymamy się powyżej progu +200 tysięcy. Jednocześnie BNPP przemawia za odczytem +240 tysięcy, czyli delikatnie wyższym od konsensusu.


Tak silny raport z rynku pracy – przy dodatkowym wsparciu wzrostu zarobków godzinowych i ewentualnym spadku bezrobocia o 0.1p.p. – zapewni solidne i szerokie wsparcie amerykańskiego dolarowi. Z pewnością okaże się ono niezbędne po wczorajszym wystąpieniu Mario Draghi’ego, który zawiódł rynki i wpłynął na aprecjację EUR.

Czytaj również: NFP w liczbach – co przyniosą dzisiejsze nonfarm payrolls?

Dane z rynku pracy USA najszybciej znajdziecie w Forex na Żywo – zapraszamy na 14:30!

Krótkie pozycje na EUR/USD i długie na USD/JPY

BNP Paribas zaleca utrzymywanie krótkich pozycji na euro do dolara amerykańskiego. Rajdy zwyżkowe są idealnym momentem do łapania shortów. W przypadku USD/JPY powinniśmy natomiast szukać każdej możliwej okazji dołączania do trendu wzrostowego.

USDJPYDaily

Na jenie warto zachować jednak szczególną ostrożność. Krótkie pozycje JPY są bowiem mocno rozciągnięte, a oficjelom lokalnego rządu w końcu może przestać podobać się ciągła i tak dynamiczna deprecjacja waluty. Na przełomie 2014 i 2015 możemy spodziewać się silniejszych korekt.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here