Naga MarketsBNP-Paribas-logoSympozjum w Jackson Hole, przez niektórych określane mianem sabatu władców pieniądza skupia w górskim kurorcie przedstawicieli najważniejszych banków centralnych świata. Wśród nich pojawi się również Janet Yellen, której przemówienie będzie śledzone przez wszystkich zainteresowanych dalszym losem USD. Analitycy BNP Paribas przekonują, że piątkowe wystąpienie prezes Fed wzmocni, słabszego ostatnio dolara.


Rynek przestaje wierzyć w to, że Fed zdoła podnieść stopy procentowe w tym roku. Przy podwyżce w grudniu 2015, niektórzy z członków Rezerwy mówili nawet o czterech podwyżkach czekających nas w 2016 roku. Mamy koniec sierpnia i jak dotąd brak zmian w amerykańskiej polityce monetarnej.

Mimo to, w naszym odczuciu Yellen będzie chciała podtrzymać wiarę rynku w to, że Fed podniesie w końcu stopy procentowe. Wciąż odpowiednim terminem wydaje się wrześniowe posiedzenie FOMC – przekonują analitycy BNP Paribas.

Zbuduj swój własny model quant z użyciem narzędzi dostępnych w ofercie FxPro

Dolar pozostaje słaby, pogłębiając wielotygodniowe spadki wyceny. Model ekonometryczny wykorzystywany przez BNP Paribas wskazuje na silne wyprzedanie USD. Obecne warunki rynkowe w połączeniu z możliwym pozytywnym zaskoczeniem rynku słowami Janet Yellen powoduje, że niezwykle atrakcyjne okazują się długie pozycje na dolarze. Monitorujemy sytuację na EUR/USD, USD/JPY, AUD/USD oraz GBP/USD, ponieważ to one mają największy potencjał zmienności podczas sympozjum Jackson Hole – przekonują analitycy banku.

Na wykresie USD/JPY pojawiła się formacja trójkąta, która w połowie przypadków wieszczy kontynuację trendu. Ten z kolei jest wybitnie spadkowy.
Na wykresie USD/JPY pojawiła się formacja trójkąta, która w połowie przypadków wieszczy kontynuację trendu. Ten z kolei jest wybitnie spadkowy.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here