Naga MarketsPomimo bardzo przeciętnej reakcji na piątkowe odczyty raportu z amerykańskiego rynku pracy, BNP Paribas jest przekonany, że ostatecznie budzący podziw wzrost zatrudnienia oraz spadek stopy bezrobocia okażą się dla FOMC ważniejsze niż słabe odczyty średniego wynagrodzenia godzinowego.


„Co więcej, spodziewamy się, że osłabienie w zakresie zarobków jest jedynie chwilowym osunięciem, a nie zmianą kierunku. Nasi ekonomiście przypominają, że wspomniana seria danych jest niezwykle wrażliwa, szczególnie pod koniec roku. W związku z tym spodziewamy się korekty do 2% rdr w kolejnych miesiącach” – dodaje BNPP.

W tym tygodniu rynki skupią się na grudniowej sprzedaży detalicznej oraz danych dotyczących CPI. W przypadku inflacji konsumencki BNP Paribas prognozuje silne osunięcie w grudniu do 0.7% rdr z 1.3% w listopadzie i 1.7% w Q3 – głównie w związku ze spadającymi cenami energii.

Należy jednak pamiętać, że odczyty bazowe powinny utrzymać się na dobrych poziomach. Mieszanka skrajnych danych nie powinna jak na razie wpłynąć na oczekiwania rynków co do podwyżki stóp procentowych przez FED w połowie tego roku. W związku z tym USD zacznie odzyskiwać i dalej budować swoją siłę.

BNP Paribas zaliczył TP na krótkim EUR/USD dzięki poziomu 1.1820 (zgarniając 5.64% zysku). Analitycy dalej przemawiają za sprzedażą pary – ich zdaniem każdy rajd powyżej 1.2 będzie do tego doskonałą okazją. Zagrywać na spadki możemy z pewnością przy dojściu ceny do luki weekendowej.

EURUSDDaily 13.01Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here