Naga MarketsForex Broker ComparicOczy większości inwestorów skupią się w przeciągu najbliższych dni na Janet Yellen – we wtorek i w środę ma przedstawić bowiem w amerykańskim Kongresie półroczny raport z dotychczasowych działań związanych z polityką pieniężną. Analitycy BNP Paribas zwracają uwagę, że FEDowi nie spieszy się z rozpoczęciem procesu podwyższenia stóp procentowych. Widać to między innymi po czerwcowym oświadczeniu FOMC i protokołach oraz ostatnich wypowiedziach Yellen.

„Kursy amerykańskie z początkowego końca krzywej zawróciły po opublikowaniu minutes Komitetu w zeszłym tygodniu. W związku z tym rynki mogą być zdecydowanie bardziej wrażliwe na jakiekolwiek dyskusje dotyczące strategii wyjścia i obrania ścieżki w stronę wyższych stóp procentowych. Z drugiej jednak strony rozpoczęcie cyklu zacieśniania rozpocznie się dopiero za kilka miesięcy.” – przewiduje BNP Paribas.W związku z tym bank nie jest przekonany, że Janet Yellen stać będzie na przekazanie wiadomości sugerującej podwyżkę stóp procentowych w najbliższym czasie i powtórzenie kroku, na który pozwolił sobie gubernator Banku Anglii – Carney.

„Naszym zdaniem amerykańskie kursy powinny odbić w górę. W związku z tym utrzymujemy bycze podejście do USD, trzymając longi na USD/JPY i shorty na EUR/USD w naszym portfelu rekomendacji handlowych” – podsumowuje BNP Paribas.

BNP Paribas zaleca utrzymywanie longów USD/JPY. Podzielacie opinię banku?Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here