Naga MarketsAnalitycy BNP Paribas aktywowali świeżą krótką pozycję na euro do dolara amerykańskiego poprzez realizację zlecenia limitowanego na poziomie 1.1450. Poniżej prezentujemy argumenty przemawiające za takim zagraniem – łącznie z dokładnymi poziomami SL i TP.


Niedźwiedzie EUR/USD to bazowy pogląd na 2015 roku. W ostatnim tygodniu jednak ostrożnie podchodziliśmy do otwierania krótkich pozycji w związku z korektą wzrostową obserwowaną na parze. Obecne poziomy pozwalają sądzić, że trend spadkowy powinien się ponownie reaktywować w najbliższym czasie i skierować nas w stronę nowych dołków.

Występuje kilka kluczowych czynników, które powinny wpłynąć na znaczne osłabienie EUR/USD. Mowa tutaj między innymi o stopniowym osuwaniu się rzeczywistych rentowności papierów skarbowych, dalszym nadbudowywaniu krótkich pozycji na euro do dolara oraz niekorzystnych prognozach inflacyjnych. Wszystko to sygnalizuje, że EUR/USD nie ma zamiaru się zatrzymywać i nadal będzie opadać.

Od strony typowo technicznej, BNP Paribas zwraca uwagę na tygodniowy opór w okolicach 1.1490, który pokrywa się z silną niedźwiedzią linią trendu na H4, która sprawdza się wyśmienicie od maja 2014.

EURUSDDaily 04.02

Zgodnie z tym poglądem BNP Paribas wszedł w krótką pozycję na EUR/USD od 1.1450. Stop loss 1.1620, take profit 1.08.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here