Naga MarketsForex Broker ComparicKrótka pozycja w stosunku do euro wydaje się być jednym z najsilniejszych przekonań analityków BNP Paribas co do prognoz na 2014 rok. Dzisiejszego ranka BNP ponownie usiłuje potwierdzić swoją tezę poprzez otwarcie świeżego shorta na EUR/USD.

„Stosunek zysku-do-ryzyka przy wejściu w krótkie pozycje na EUR/USD znajduje się obecnie na korzystnym poziomie. Prawdopodobieństwo dalszego słabnięcia wsparcia ze strony rentowności sprawi, że EUR stanie się zdecydowanie bardziej podatne na wyniki jutrzejszego raportu HICP oraz decyzje podjęte w przyszłym tygodniu przez Radę EBC” – uzasadnia swoją rekomendację tradingową Paribas.

Zespół analityków BNP oczekuje, że Europejski Bank Centralny obniży o 10 punktów bazowych stopę refinansowania – mogą temu towarzyszyć również ruchy stopy depozytowej i przejście na ujemne terytorium. Przed tym jednak opublikowany zostanie raport HICP – powie najprawdopodobniej, że wskaźnik CPI (ceny towarów i usług konsumpcyjnych) r/r spadnie w okolice grudniowego poziomu 0,7% (najniższego od czasu zażegnania kryzysu gospodarczego.

BNP Paribas opiera swoje decyzje między innymi na autorskich wskaźnikach tradingowych. Według ich obecnych analiz pozycje na EUR/USD są bardzo spłaszczone. Biorąc to pod uwagę, gołębi wydźwięk spotkania EBC w przyszłym tygodniu da inwestorom zielone światło do otwierania krótkich pozycji na euro.

Zgodnie z tym poglądem, w dzisiejszej rekomendacji tradignowej BNP Paribas zaleca otwarcie shorta na EUR/USD. Otwarcie na poziomie 1.3727, TP na 1.32 oraz SL na 1.3940.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here