Naga MarketsBoJ dzisiejszej nocy podsumował swoje dwudniowe posiedzenie – w nocy naszego czasu pojawiło się oświadczenie dotyczące polityki monetarnej, z samego rana odbyła się natomiast konferencja prasowa z udziałem prezesa, Pana Kurody. Pomimo oczekiwań rynku Bank Japonii nie powiedział nic szczególnego i nie wprowadził nowych narzędzi polityki (szczegóły w Forex na Żywo).


„W momencie gdy polityka pieniężna Kraju Kwitnącej Wiśni jest już niezwykle luźna, rynek skupia się przede wszystkim na działaniach fiskalnych. Rząd przygotowuje się bowiem do odparcia niezadowalających wyników PKB oraz przeprowadzenia grudniowych wyborów” – przewiduje BNP Paribas.

Analitycy banku podają, że zachowują niedźwiedzie nastawienie do jena. Z drugiej jednak strony ich zdaniem handel na USD/JPY przed zbliżającymi się wyborami (21 grudnia) może być naprawdę bardzo trudny.

Przeprowadzona przez bank analiza pozycjonowania wskazuje, że krótkie pozycje JPY kumulowały się bardzo szybko na przestrzeni listopada. Rynek może przygotowywać się na podażowego jena na nie do końca odpowiednich poziomach.

USD/JPY - opracowanie własne.
USD/JPY – opracowanie własne.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here