Naga MarketsBNP Paribas Bank Polska wdrożył rozwiązanie e-podpisu na platformie self-service Autenti, która pozwala na podpisywanie dokumentów bez konieczności ich fizycznej wymiany między bankiem a klientem, podał bank. Dzięki nowej platformie, bank może wysyłać dokumenty drogą elektroniczną, a klienci mogą podpisywać je przez internet, korzystając ze smartfonu, tabletu czy komputera i bez konieczności posiadania konta na platformie.

Nowa usługa BNP Paribas w czasie pandemii

“Jednym z najważniejszych priorytetów banku jest przemodelowanie i uproszczenie procesów – a tym samym uczynienie ich bardziej przyjaznymi zarówno dla klientów, jak i dla pracowników. Jednocześnie mając na uwadze obecną sytuację, nie tylko na bieżąco wzbogacamy naszą bankowość internetową i mobilną o nowe funkcje, ale również przyspieszyliśmy wdrożenie narzędzia self-service Autenti. Dzięki tej aplikacji proces wymiany i podpisywania dokumentów przebiega w pełni elektronicznie. Nie trzeba ich wysyłać pocztą czy kurierem. W konsekwencji obieg dokumentów jest nie tylko bezpieczny, ale również znacznie szybszy i wygodniejszy” – powiedział dyrektor wykonawczy obszaru transformacji i integracji w BNP Paribas Denis Peccoud, cytowany w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Od kwietnia z platformy self-service Autenti mogą korzystać zarówno klienci banku, jak i pracownicy przesyłający dokumenty w ramach wewnętrznych procedur. Podpis elektroniczny oferowany przez Autenti jest już stosowany w procesie zdalnego otwierania konta przez klientów indywidualnych oraz przy przyznawaniu kredytu ratalnego w R@atatu. Usługa e-podpisu nie wymaga dodatkowej weryfikacji. Istotną kwestią dla BNP Paribas jest również mniejsze zużycie papieru, dzięki czemu działalność banku staje się bardziej przyjazna dla środowiska, podkreślono.

“Bank jest instytucją, która podpisuje każdego dnia bardzo dużo dokumentów. Te powstają zawsze elektronicznie, a ich wydruk tylko utrudnia akceptację treści i znacząco wydłuża procesy. Wprowadzamy e-podpis po to, żeby było wygodniej, efektywniej kosztowo i bardziej ekologicznie. Dla wielu klientów zdalny dostęp do usług i bankowości elektronicznej, które są w smartfonach, to już nie tylko innowacja, ale przede wszystkim wygoda” – powiedział założyciel i prezes Autenti Grzegorz Wójcik, również cytowany w komunikacie.

Bank pracuje nad wdrożeniem tego rozwiązania w większości  obszarów swojej działalności, w których prowadzi relacje biznesowe i podpisuje różnego rodzaju dokumenty zarówno z klientami, jak i z partnerami czy dostawcami, popdsumowano.

Firma Autenti w 2016 roku, jeszcze jako startup, zwyciężyła pierwszą polską edycję BNP Paribas International Hackathon. Dwa lata później rozpoczęła się współpraca biznesowa banku z fintechem polegająca na uruchomieniu pierwszego, w pełni cyfrowego procesu kredytowego. Kolejnym krokiem była inwestycja trzech banków w Autenti. To pierwsza tego typu wspólna i przeprowadzona na równych zasadach transakcja banków w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

BNP Paribas Bank Polska jest członkiem wiodącej międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas. Jest bankiem uniwersalnym, notowanym na GPW. Aktywa razem banku wyniosły 109,95 mld zł na koniec 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here