Naga MarketsBNP Paribas BP prowadzi pilotaż ugód dot. kredytów w CHF Warszawa, 09.11.2021 (ISBnews) – BNP Paribas Bank Polska prowadzi pilotaż ugód związanych z kredytami mieszkaniowymi we frankach szwajcarskich na indywidualnych określonych warunkach, ale nie podjął jeszcze decyzji o rozpoczęciu realizacji programu ugód, poinformował bank.

“Decyzja o programie ugód dla klientów nie została podjęta. Bank prowadzi akcję pilotażową ugód na warunkach indywidualnie uzgodnionych z kredytobiorcami” – podał bank w prezentacji.Bank podał dziś, że liczba nowych postępowań wszczętych przez klientów, którzy zawarli umowy kredytu walutowego oraz denominowanego do CHF wyniosła 416 w III kw. br., zaś w I-III kw. 2021 roku było to łącznie 1 152 pozwów.

Łączna wartość dochodzonych roszczeń wyniosła 690,2 mln zł na koniec września br.

Wskaźnik pokrycia rezerwami dochodzonych roszczeń to 98%, zaś współczynnik wartości przedmiotów sporu do wartości bilansowej portfela kredytów mieszkaniowych CHF ok. 15,4%.

Wartość bilansowa brutto kredytów hipotecznych i mieszkaniowych udzielonych klientom indywidualnym w CHF na 30 września 2021 roku wyniosła 4,49 mld zł w porównaniu do 4,82 mld zł na koniec 2020 roku.

BNP Paribas Bank Polska jest członkiem wiodącej międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas. Jest bankiem uniwersalnym, notowanym na GPW. Aktywa razem banku wyniosły 119,58 mld zł na koniec 2020 r.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji enea | euro forint | giełda xtb | eurocash gpw | usd kurs | najwięksi brokerzy forex | btc |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here