Naga MarketsFinax

BNP Paribas Bank Polska zakupił 4-letnie papiery wyemitowane przez Polski Fundusz Rozwoju (PFR) o wartości nominalnej 1 mld zł. Środki ze sprzedaży przez PFR pierwszej transzy obligacji pozwolą na sprawne uruchomienie programu tarczy finansowej PFR, kierowanej do firm, podkreślił bank.

Te artykuły również Cię zainteresują
BNP Paribas  zakupił 4-letnie papiery wyemitowane przez PFR

“W obecnej sytuacji liczy się każda pomoc, dlatego angażujemy się na różne sposoby. Nie tylko uczestniczymy w dystrybucji subwencji oferowanych firmom przez Polski Fundusz Rozwoju w ramach programu tarczy finansowej PFR. Zdecydowaliśmy się również na zakup obligacji, aby częściowo sfinansować ten program, który ma szansę wspomóc nawet 670 tys. polskich przedsiębiorstw” – powiedział dyrektor zarządzający Pionu Zarządzania Aktywami i Pasywami w Banku BNP Paribas Jarosław Rot, cytowany w komunikacie.

Bank BNP Paribas kupił obligacje z datą waluty przypadającą na 27 kwietnia 2020 roku o terminie zapadalności 29 marca 2024 roku. Konstrukcja elementów składowych rentowności obligacji PFR jest zbliżona do obligacji emitowanych przez BGK, podano w materiale.

Podczas emisji pierwszej transzy obligacji, dzięki wyższemu popytowi, Polskiemu Funduszowi Rozwoju udało się pozyskać 16,3 mld zł na finansowanie programu wsparcia dla firm o wartości 100 mld zł. Obligacje są oprocentowane na poziomie 1,375% rocznie.

PFR zapowiadał dziś, że planuje kolejną emisję w przyszłym tygodniu i następne – co 1-2 tygodnie.

Finansowanie tarczy finansowej, której wartość opiewa na ok. 100 mld zł, będzie pochodziło z emisji obligacji z gwarancjami Skarbu Państwa przez PFR, natomiast Narodowy Bank Polski (NBP) będzie mógł skupować te papiery od banków komercyjnych.

BNP Paribas Bank Polska jest członkiem wiodącej międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas. Jest bankiem uniwersalnym, notowanym na GPW. Aktywa razem banku wyniosły 109,95 mld zł na koniec 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here