BNP Paribas BP i Santander BP sfinansują projekty PV R.Power warte 242 mln złBNP Paribas Bank Polska oraz Santander Bank Polska podpisały umowę na sfinansowanie portfela 7 elektrowni słonecznych R.Power o łącznej mocy 91 MWp, które wygrały ubiegłoroczne aukcje OZE, podał BNP Paribas BP. Wartość umowy to 242 mln zł.

W ramach finansowanych projektów, zostaną podpisane 15-letnie kontrakty różnicowe zapewniające gwarantowany poziom cen sprzedaży energii elektrycznej. Każdy z banków ma 50% udziału w transakcji, podano.“Historia naszej współpracy sięga 2014 roku, kiedy nasz bank sfinansował jedne z pierwszych projektów solarnych zrealizowanych przez R.Power. Jednocześnie jest to kolejna transakcja, która pokazuje przełożenie wsparcia Banku BNP Paribas na transformację energetyczną poprzez rozwój sektora energetyki odnawialnej w Polsce” – powiedział dyrektor departamentu finansowania strukturyzowanego w BNP Paribas BP Łukasz Pobudejski, cytowany w komunikacie.

Dla Santaner Bank Polska to drugie finansowanie projektowe podpisane z R.Power w ciągu nieco ponad roku. Bank również wdraża strategię nakierunkowaną na wsparcie zielonej transformacji sektora energetycznego w Polsce.

Zarówno BNP Paribas Bank Polska, jak i Santander Bank Polska pełnią funkcję wiodącego organizatora, strony transakcji zabezpieczającej oraz pierwotnego kredytodawcy. Dodatkowo, Santander Bank Polska pełni rolę agenta kredytu, agenta zabezpieczeń i banku rachunków.

Dalsza część artykułu pod filmem
“W ciągu ostatnich dwóch lat w ramach finansowania bankowego pozyskaliśmy łącznie 770 mln zł na budowę projektów w Polsce. W czerwcu tego roku ustanowiliśmy rekordowy program obligacji o wartości 1 mld zł. Wierzymy, że fotowoltaika to sektor, który w naszym kraju ma przed sobą doskonałe perspektywy. W ubiegłym roku Polska zanotowała wzrost zainstalowanej mocy aż o blisko 2,5 GWp, co jest czwartym po Niemczech, Holandii i Hiszpanii wynikiem w Europie” – powiedział współzałożyciel R.Power Tomasz Sęk.

W ramach ostatniej aukcji OZE spóła zabezpieczyła prawa do sprzedaży energii z portfeli projektów o łącznej mocy 299 MWp.

R.Power jest największą firmą w sektorze fotowoltaiki w Polsce. Poza Polską, R.Power rozwija projekty fotowoltaiczne na terytorium Portugalii, Włoch i Hiszpanii. R.Power działa w całym łańcuchu wartości rynku PV – rozwija projekty elektrowni, buduje je, jak i świadczy usługi zarządzania, serwisowania i obsługi elektrowni fotowoltaicznych.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs mbank | notowania celon | btc kurs wykres | pknorlen akcje | kurs akcji biomed lublin | notowania cdprojekt | pkn orlen cena akcji |


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj