Naga MarketsAnalitycy BNP Paribas postanowili pójść w ślady zespołu technicznego Morgan Stanley i również przedstawiają swoje top trades na  2015. W przeciągu najbliższych dni będziemy publikowali ich propozycje transakcji, które w przyszłym roku mają pozwolić najwięcej zarobić. Pierwsza z nich to krótkie EUR/USD.


Dywergencja polityk monetarnych

Rozbieżność pomiędzy politykami pieniężnymi poszczególnych państw, która tak wyraźnie osłabiła EUR/USD w 2014 roku powinna utrzymać się w 2015. Szczególnie, że FED szykuje się do normalizacji swojej polityki, ECB chce natomiast luzować i poszerzać bilans euro.

Czytaj również: Morgan Stanley Top Trades 2015: Sprzedaż EUR/USD do 1.12

Różnice oprocentowania obligacji

BNP Paribas spodziewa się, że rzeczywista różnica w stopach zwrotu obligacji nadal będzie wspierała amerykańskiego dolara na niekorzyść wspólnej waluty.

Dodając do tego wyższe oczekiwania inflacyjne w EZ możemy spodziewać się, że różnice nominalnych stóp dwuletnich obligacji poszerzą się do 125 punktów bazowych.

Co dalej z europejską inflacją?

Jeżeli przyszłe projekcje inflacyjne dla strefy euro będą obniżane tak jak ma to miejsce obecnie i cel na poziomie 2% zacznie się oddalać zamiast przybliżać wtedy ryzyko osunięć na EUR/USD będzie jeszcze silniejsze niż obecnie prognozuje BNP Paribas.

BNP Paribas widzi EUR/USD w 2015 na 1.15
BNP Paribas widzi EUR/USD w 2015 na 1.15


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here