Naga MarketsBNP Paribas dzisiaj podzieło się z nami swoimi kolejnymi top tradem. Dzisiaj jest to gra na wzmocnienie brytyjskiego funta w stosunku do euro oraz franka szwajcarskiego. W przypadku EUR/GBP zalecane są shorty do 0.72, na GBP/CHF natomiast longi celujące 1.73.

Zobacz również: BNP Paribas 2015 Top Trades: Sprzedajemy EUR/USD celując w 1.15


#1 – Dobre dane z Wielkiej Brytanii

Ostatnie publikacje makroekonomiczne wspierają poglądy BNP Paribas, że stopa bezrobocia w UK spadnie do bardzo niskich poziomów i zacznie generować realny wzrost zarobków w 2015 roku. Wymusi to na banku centralnym konieczność podwyżki stóp, która jak na razie jest blokowana.

#2 – Dywergencja polityki monetarnej

O ile w związku ze zbliżającymi się wyborami powszechnymi istnieje spore ryzyko co do bezpieczeństwa długich pozycji na funcie szterlingu, to w dłuższej perspektywie BNP Paribas stawia na dywergencję polityk monetarnych największych krajów.
Dzięki tej rozbieżności GBP ma zyskiwać między innymi w stosunku do EUR, CHF i JPY gdzie ciągle trwa luzowanie.

#3 – EUR i CHF najbardziej korzystne

Otwieranie pozycji na parach z euro i frankiej szwajcarskim wydaje się obecnie najlepszym rozwiązaniem. ECB ma bowiem zamiar poszerzać swój bilans, SNB jest natomiast w pełni zaangazowane w utrzymaniu sztucznego progu na EUR/CHF.

W związku z tymi poglądami BNP Paribas celuje w 0.72 na EUR/GBP (short) i w 1.73 na GBP/CHF (long).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here