Naga MarketsAnalitycy BNP Paribas zaprezentowali już trzecią rekomendację z cyklu 2015 Top Trades. Podobne zestawienie przygotował również Morgan Stanley. Dzisiejsza propozycja co do przyszłorocznego handlu do długa pozycja na USD/JPY celująca w 128.00. Poniżej prezentujemy argumenty przemawiające za longami.


#1 – Potencjał wzrostowy cały czas widoczny

Pomimo faktu, że USD/JPY w przeciągu 2014 roku zaliczyło bardzo silny rajd, to zdaniem BNP Paribas potencjały wzrostowy jest ciągle spory i widoczny. Bank Japonii na pewno szybko nie wycofa się ze swojej strategii „zaszokuj i przestrasz”, która w przeszłości powodowała silne wyprzedaże JPY.

USDJPYWeekly

#2 – Japońscy inwestorzy z coraz silniejszymi obawami

Historia o coraz mniejszym zainteresowaniu japońskich inwestorów we wspieranie lokalnej gospodarki spowodowane niekorzystnymi stopami procentowym zaczyna nabierać kształtów. W przyszłym roku może to zepchać jena w dół – nawet w przypadku braku bardziej kontrowersyjnych działań w wykonaniu BoJ.

Czytaj również: Pozostałe 2015 Top Trades BNP Paribas

#3 – Brak poważniejszych reform fiskalnych

O ile część inwestorów twierdzi, że Ministerstwo Finansów Japonii w końcu podejmie decyzję o wprowadzeniu głębszych reform strukturalnych w celu pobudzenia gospodarki, to dopóki nie zostaną one zrealizowane nie powinny zaszkodzić trendowi wzrostowemu na USD/JPY.

Byliśmy tego świadkami na przestrzeni obecnego roku – same zapowiedzi w wykonaniu Min. Finansów nie wystraszyły, aby przestraszyć inwestujących na najpłynniejszej parze z jenem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here