Naga MarketsW najnowszej rekomendacji walutowej BNP Paribas ostrzega swoich klientów przed zbyt pochopnym zwiększeniem zaangażowania w długie pozycje na USD. Jak bank argumentuje takie zalecenie?


Rynki kontynuują zmniejszanie wyceny prawdopodobieństwa wrześniowej podwyżki stóp procentowych przez FED. Aktualne kontrakty na stopy spadły już o 24 pb. – notuje BNP. Dlaczego tak się dzieje? Zdaniem banku, ostatnie dane spływające do nas ze Stanów okazały się zbyt słabe by inwestorzy mogli w pełni wycenić prawdopodobieństwo wprowadzenia pierwszej podwyżki już tej jesieni. USD nadal radzi sobie całkiem nieźle pomimo niezbyt wygórowanych publikacji makroekonomicznych oraz wciąż niskiego oprocentowania, jednak BNP ostrzega, że należy zachować ostrożność przy zwiększaniu zaangażowania po długiej stronie rynku na USD – zwłaszcza w krótkim terminie względem walut nie-surowcowych, takich jak JPY, CHF czy EUR.

Zespół ekonomistów BNP przewiduje, że najbliższe dane dotyczące amerykańskiego rynku pracy okażą się gorsze od rynkowych przewidywań, co pogłębi aktualny pogląd banku na USD. Biorąc jednak pod uwagę mocne i poparte wieloma argumentami prognozy dotyczące kondycji amerykańskiej gospodarki w Q4 2015, bank BNP Paribas pozostaje umiarkowanie byczo nastawiony do USD.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here