Naga MarketsWe wtorek media obiega informacja o tym, iż niemiecki koncern motoryzacyjny – BMW Group chce stać się znacznie bardziej konkurencyjna wobec Volkswagena, Mercedesa i Tesli. W ramach prowadzenia nowej polityki koncernu, ten starać się będzie podjąć walkę z innymi gigantami tego rynku i obniżyć koszty produkcji pojazdów o 25 procent. W ten sposób ma stać się on bardziej konkurencyjny a jego pojazdy mają pojawić się na rynku z lepszą ceną.

  • Niemiecki koncern motoryzacyjny produkujący BMW rzuca rękawicę Tesli oraz VW
  • BMW Group chce stać się znacznie bardziej konkurencyjna
  • W zamiarze koncern ma znaczne cięcia kosztów produkcyjnych swoich wozów
  • Największa rozbudowa ma nastąpić w Chinach, gdzie BMW zwiększy swoje moce produkcyjne do 700 000 samochodów
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Obniżone koszty produkcji jednego pojazdu o 25 procent do 2025 roku

Jak podaje koncern BMW Group – ten chce stać się bardziej konkurencyjny wobec Volkswagena, Mercedesa i Tesli. W jaki sposób? W komunikacie podanym przez zarząd giganta motoryzacyjnego widnieje zapowiedź cięć produkcyjnych oraz znaczna ekspansja na rynku azjatyckim.“Obniżymy koszty produkcji jednego pojazdu o 25 procent do 2025 roku – mierząc w stosunku do poziomu z 2019 roku” – powiedział w wywiadzie dla niemieckiego portalu Handelsblatt członek zarządu BMW Milan Nedeljkovic. Dodatkowo, jako dźwignie członek zarządu ds. produkcji wymienia digitalizację procesów planowania, odchudzoną logistykę i lepsze wykorzystanie mocy produkcyjnych zakładu.

wykres Kurs akcji BMW H4 22,06,2021
Kurs akcji BMW H4 22,06,2021

Według wydanej również noty we wszystkich regionach świata mają zostać znacznie zwiększone moce produkcyjne przez koncern. “Chcemy osiągnąć zdolność produkcyjną na poziomie trzech milionów samochodów rocznie przed 2030 rokiem“. Największa rozbudowa ma nastąpić w Chinach, gdzie BMW zwiększy swoje moce produkcyjne do 700 000 samochodów w ciągu najbliższych kilku lat. Oczekuje się jednak, że Europa pozostanie najważniejszym miejscem produkcji z około 1,6 mln samochodów rocznie. Oczekuje się, że w tym roku, po załamaniu sprzedaży przez COVID, sprzedaż ponownie osiągnie poziom 2,5 mln sztuk.

wykres Kurs akcji Tesla H4 22.06.2021
Kurs akcji Tesla H4 22.06.2021

BMW planuje dokonać naprawdę dużego skoku od 2025 roku. Zapowiedziana w marcu “nowa klasa” będzie stopniowo zastępować wszystkie istniejące platformy techniczne. Koncern BMW miał w ostatnim czasie zawiązać ponoć współpracę z koncernem technologicznym NVIDIA.

Według danych, w niedalekiej przyszłości, wszystkie dane i procesy produkcyjne będą digitalizowane i wizualizowane wspólnie z firmą NVIDIA. Programiści, specjaliści od produkcji i logistycy będą mogli planować produkcję w wirtualnej przestrzeni.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here