Naga MarketsNa początku tygodnia GBP wydaje się być jedną z najbardziej „zatłoczonych” pod względem handlowym walut FX. W rezultacie, BMO zwraca szczególną uwagę na Kabla, poświęcając mu sporo uwagi w porannej rekomendacji tradingowej.

„We wtorek GBP/USD będzie jedną z najważniejszych par na rynku – w związku z publikacją prognozowanych odczytów PKB za pierwszy kwartał 2014 roku. Konsensus mówi o wzroście o 0,9% kw./kw. Aby wymusić próbę pokonania poziom 1.690-1.695 i jednoczesnego umocnienia obszarów wsparcia na 1.670, 1.680 konieczne będą jednak wzrosty powyżej 1,0%.”

Kabel jest podatny na słabsze od oczekiwanych dane makroekonomiczne i słowne interwencje ze strony BoE. BMO jest więc przekonane, że para może utrzymać sentyment spadkowy na przestrzeni drugiego kwartału. Z drugiej jednak strony na wykresie dziennym nic nie sugeruje, że nie da się osiągnąć poziomu 1,700 przed pojawieniem się korekty w dół.

Jedyną okolicznością łagodzącą dla niespodziewanego wzrostu brytyjskiego GBP w zakresach 1,0%-1,5% jest ryzyko, że będzie wywołany głównie przychodami mieszkaniowymi i kredytowymi w sektorze prywatnym.

O ile w tym tygodniu nie poznamy wszystkich najważniejszych danych, to budownictwo mieszkalne osiągnęło rokroczny wzrost o 20% a dane zebrane przez ONS sugerują, że ceny mieszkań (z wykluczeniem Londynu) poszły do góry o 5-7% na przestrzeni kwartału. Negatywna niespodzianka mogłaby oznaczać konieczność wprowadzenia nowych miar ostrożnościowych – BMO wątpi jednak w jakąkolwiek niepewność przed otwieraniem długich pozycji dopóki Kabel znajduje się na poziomach wyższych od 1.695.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here