Naga MarketsCo zrobi Draghi w najbliższy czwartek?
Co zrobi Draghi w najbliższy czwartek?

Zdaniem BMO Capital Markets zmiany, które miały miejsce od ostatniego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego, stawiają jego przedstawicieli w zdecydowanie trudniejszej sytuacji niż miesiąc temu. Rzeczywisty wzrost PKB eurozony za drugi kwartał okazał się spłaszczony, a dodatkowo napięcia pomiędzy UE i Rosją cały czas narastają.

Należy zauważyć, że dotychczasowe rundy luzowania prowadzone przez ECB nadal oddziałują na rynki. Poniższe wykresy pokazują, że ECB tak naprawdę już teraz prowadzi działania zbliżone do QE (do 148 miliardów euro pozostawionych bez sterylizacji) oraz obrazują oddalające się ryzyko deflacji.Dotychczasowe działania ECB można porównać do QE?
Dotychczasowe działania ECB można porównać do QE?

Lepsze dane dotyczące inflacji CPI z zeszłego tygodnia nie były wymówką do porzucenia werbalnego wsparcia dla waluty, a dla jego poszerzenia. O ile inflacja w sierpniu przesunęła się na stronę korzystną dla ECB, to Draghi nie ma nic do stracenia i może próbować przekonywać rynki, że miary wprowadzone przez bank działają, hamując zbyt dynamiczne ruchy cenowe.

Nawet jeżeli rada ECB nie będzie zgodna co do wprowadzenia QE, to Super Mario może kupić sobie trochę czasu podczas konferencji prasowej. Wystarczy, że będzie mówił o dalszej chęci wprowadzenia luzowania ilościowego, obecnej dywergencji pomiędzy polityką FED i ECB oraz o próbach wykorzystywania polityki monetarnej w celu uchronienia się przed ryzykiem deflacyjnym.

Nie możemy jednak zapominać, że ryzyko związane z brakiem dostarczenia oczekiwanych przez rynek informacji jest coraz wyższe na FX. Inwestorzy są coraz bliżej punktu, w którym potrzebują ECB do zaspokojenia ich apetytu na ryzyko. Jeżeli Draghi nie zrealizuje więc oczekiwań rynkowych, wspólna waluta narażona jest na spadki.

Zdaniem BMO, EUR/USD warto kupować w przedziałach 1.2950-1.3000 i sprzedawać w zakresie 1.3250-1.3325. Poniżej prezentujemy przewidywania banku co do kursu pary walutowej w następnych miesiącach. 

Prognozy BMO odnośnie kursu EUR/USDJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here