Naga MarketsPodczas wtorkowej sesji na rynek wpływa rekomendacja Biura Maklerskiego Santander. Zgodnie z nią również, spółka Skarbiec Holding [SKH] otrzymuje obniżoną cenę docelową akcji, jednocześnie jednak z podtrzymaną rekomendacją na poziomie “kupuj”. Aktualna rekomendacja ceny wynosi 22 zł z wcześniejszego poziomu 23 zł za akcję. Spółka rośnie podczas dzisiejszej sesji ponad 1 procent.

  • Analitycy wskazują, że dywidenda oraz opłata zmienna spółki może kusić inwestorów
  • Skarbiec Holding z technicznego punktu widzenia radzi sobie dobrze w tym okresie
  • Spółka rośnie dziś ponad 1 procent na otwarciu rynków

Skarbiec Holding z obniżoną ceną docelową akcji

Dziś wpływa rekomendacja Biura Maklerskiego Santander, która skupia się na spółce Skarbiec Holding. W raporcie sporządzonym przez analityków czytamy m.in, że analitycy podtrzymują rekomendację “kupuj” jednak nieznacznie obniżają oni cenę docelową akcji do 22 zł, czyli o 1 zł na akcję.

Powodem, dla którego analitycy obniżają próg cenowy jest: “głównie ze względu na 9 proc. spadek aktywów pod zarządzaniem od początku roku do końca kwietnia.

Dodatkowo, raport wskazuje, że zdaniem analityków najbliższa dywidenda wypłacana akcjonariuszom wraz ze spodziewaną opłata zmienną może zainteresować inwestorów. ” (…) niewymagająca wycena sprawiają, że SKH może być atrakcyjną inwestycją. Istotne zmiany regulacyjne, które zdefiniują model dystrybucji funduszy na najbliższe lata są jeszcze przed SKH.

Sytuacja na wykresie

Spółka na wykresie H4 wyraźnie dobrze sobie radzi jak na obecny okres. Podejście do zakresie 19 zł za akcję znacznie przybliża spółkę do rekomendowanego celu. Jednocześnie z tym jednak warto wyczekać drobnej chociaż korekty spółki przed szukaniem wejścia. Dobrym poziomem może okazać się zakres 18,50 – 18,00 zł za akcję.

wykres Skarbiec H4 19.05.2020
Skarbiec H4 19.05.2020, Tradingview

Autorem raportu jest Kamil Stolarski. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez Santander BM, którego dystrybucja nastąpiła 19 maja 2020 roku, o godzinie 08:05. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

BM Santander – Skarbiec disclaimerConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here