Naga MarketsPKP Cargo lokomotywaPodczas ostatnich sesji Biuro Maklerskie Santander publikuje raport, w którym analitycy przyglądają się tym razem spółce PKP Cargo. Według raportu, spółka otrzymuje nadal rekomendację “sprzedaj”. Poziom docelowy z oklei przypisany jest na cenę 12 zł za akcję. Spółka podczas ostatnich sesji zdaje się nabierać tempa jeśli chodzi o spadki, przekraczając niedawno zakres 10 zł za akcję. Obecnie spółka oscyluje w zakresie 9,93 zł.

Raport Domu Maklerskiego obejmuje:

Te artykuły również Cię zainteresują

  • Rekomendacja spółki dotyczy progu – “sprzedaj” z dawną wyceną 12 zł
  • Analitycy zwracają uwagę na spadek pracy przewozowej
  • Spółka oscyluje w zakresie 9,93 zł za akcję

PKP Cargo ze spadkiem 12 procent pracy przewozowej

W dalszym ciągu sytuacja polskiego przewoźnika nie wydaje się być najlepsza, a analitycy zwracają uwagę w raporcie opublikowanym podczas wczorajszej sesji na fakt, że dalsze nakłady pracy spadają o ponad 12 procent. “Według naszych kalkulacji(na bazie danych rynkowych UTK), PKP Cargo mogło doświadczyć spadku pracy przewozowej w III kw. 2020Pr. o ok. 12% r/r (przy ok. 11% r/r spadku wolumenu w analogicznym okresie).

Pomimo utrzymującego się w ostatnich miesiącach niesprzyjającego otoczenia rynkowego(oczekujemy dalszego spadku krajowego rynku kolejowych przewozów towarowych o blisko5% r/r), III kw. 2020Pr. powinien przynieść widoczne odbicie wyników operacyjnych w ujęciu kwartalnym i stopniowe wypłaszczenie ujemnej dynamiki względem zeszłego roku. Takie dane mogą dobrze rokować na oczekiwaną wysokość wolumenów w IV kw.2020P. Zwracamy jednak uwagę, że zmniejszenie się ujemnej dynamiki r/r może być również związane z efektem niskiej bazy. Z perspektywy segmentów spodziewamy się lekkiego odbicia wolumenów paliw kopalnych i kruszyw w PKP Cargo. Zgodnie z naszymi założeniami, średni przebyty dystans w III kw. powinien pozostać bez większych zmian r/r (ok. 253 km).” – dodano w raporcie.

wykres PKP Cargo H4 22.10.2020
PKP Cargo H4 22.10.2020

Analitycy prognozują przy tym, że skonsolidowane przychody PKP Cargo ukształtują się na poziomieblisko1,01 mld PLN w III kw. ‘20P, co oznacza wzrost o prawie 9% w ujęciu kwartalnym. Co istotne, pozostałe przychody operacyjne powinny odzwierciedlić pozytywny wpływ prawie 85 mln zł z tytułu rządowych funduszy pomocowych.

Tymczasem po stronie kosztowej analitycy spodziewają się, że wydatki na wynagrodzenia spadną poniżej 400 mln zł w III kw. ‘20P, co może stanowić pozytywną niespodziankę. Efekt ten powinien wynikać zarówno z wciąż ograniczonego wymiaru czasu pracy ze względu na pandemię, jak i dalszego spadku zatrudnienia (zakładamy nawet 700-900 pracowników mniej względem końca 2019 dzięki odejściom na emeryturę).

Autorem raportów jest Michał Sopiel. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez Biuro Maklerskie Santander , którego dystrybucja nastąpiła 21 paź 2020 roku, o godzinie 15:59. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

PKP Cargo disclaimerConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here