Naga MarketsBM PKO BP: Mabion z obniżoną ceną docelową akcji spółki o 64 procent. Zgodnie z raportem przedstawionym dziś przez Biuro Maklerskie banku PKO BP – spółka Mabion otrzymuje obniżoną rekomendację cenową z poziomu 65 zł do obecnego poziomu 23 zł za akcję. Stanowi to obniżenie poziomu docelowego o 64 procent. Biuro Maklerskie jednocześnie podtrzymuje rekomendację “trzymaj” spółki.

Skrót dzisiejszej rekomendacji: 

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Analitycy zwracają uwagę na niewystarczające fundusze w celu rejestracji MabionCD20
  • Istnieje dalsza możliwość dodatkowego finansowania długiem
  • Spółka Mabion oscyluje w tym momencie w zakresie 23,45 zł za akcję

Mabion z nieciekawą sytuacją finansową – obniżenie progu cenowego akcji

Podczas publikacji dzisiejszego raportu na temat spółki Mabion z raportu dowiadujemy się m.in, że “Pomimo rosnących ryzyk inwestycyjnych, takich jak: niepewność dotycząca rejestracji MabionCD20 przez EMA, opcja Mylan w zakresie wypowiedzenia umowy partnerskiej po 2020 r. oraz nierozwiązana kwestia pozyskania dodatkowego finansowania, zwracamy uwagę na znaczący potencjał wzrostowy, który wynika z nadal prawdopodobnego scenariusza uzyskania zgody EMA w przyszłym roku

Oznacza to dla spółki, że kluczowe dla dalszego wzrostu cen akcji zależne jest w dużej mierze na pozyskaniu dodatkowego finansowania na rejestrację MabionCD20. Raport do tej kwestii również się odnosi, mówiąc: “Przy aktualnej wycenie Mabionu uznajemy stosunek potencjalnych korzyści do ryzyka za dobrze odzwierciedlony przez rynek” dalej dodając “W celu zakończenia procesu rejestracji MabionCD20 spółka potrzebuje ok. 100 mln zł dodatkowych funduszy. Szacujemy, że niezależnie od środków od głównych akcjonariuszy w wysokości przynajmniej 15 mln zł Mabion będzie zmuszony przeprowadzić kolejną emisję akcji

 

To oznacza, że dla autorów raportu kluczowym będzie w jaki sposób i na ile spółka otrzyma dalszego finansowania w celu realizacji głównego dla niej projektu – rejestracji MabionCD20.

Sytuacja na wykresie

Z technicznego punktu widzenia sytuacja finansowe odzwierciedla tę na wykresie. Poziomy spółki są relatywnie dobre ponieważ rynek spadł do okolic lat które okazały się dobre do skupowania, jednak może jeszcze minąć kilka miesięcy, nim faktycznie rynek ruszy.

wykres MAB H1 29.04.2020
MAB H1 29.04.2020, źródło: Tradingview

Autorem raportu jest Dawid Górzyński. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez BM PKO BP, którego dystrybucja nastąpiła 29 kwietnia 2019 roku, o godzinie 07:30. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

BM PKO BP – Mabion disclaimerConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here