Naga MarketsBM Pekao jako pierwsze wprowadziło dostęp do pre-marketu Wall Street, mówi Piotr Kozłowski
Piotr Kozłowski, dyrekto BM Pekao

Biuro Maklerskie Pekao stawia na rozwój oferty rynków zagranicznych, dając swoim klientom dostęp do 20 międzynarodowych rynków oraz 5 tysięcy różnych instrumentów. Dyrektor biura, Piotr Kozłowski, był gościem Marcina Wenusa na antenie Comparic24.tv gdzie mówił między innymi, że docelowo kupno akcji Amazona powinno być dla inwestora detalicznego tak samo proste jak nabywanie akcji CD Projekt. Opisywał również usługę handlu przedesyjnego na spółkach z USA w ramach pre-marketu, który na polskim rynku BM Pekao wdrożyło jako pierwsze.

  • Pre-market pozwala inwestować w spółki amerykańskie już od godziny 10:00 czasu polskiego
  • Faza pre-market trwa zawsze od 10:00 do 15:30 czasu polskiego, notowania ciągłe odbywają się natomiast od 15:30 do 22:00 czasu polskiego
  • Zlecenia Klientów składane podczas fazy pre-market przekazywane są do bezpośredniej realizacji na rynku i mogą zostać zrealizowane jeszcze przed oficjalnym otwarciem notowań ciągłych.
  • Więcej o usłudze pre-market w rozmowie na antenie Comparic24.tv (temat poruszony od 24 minuty):

Te artykuły również Cię zainteresują
Pre-market dla spółek Wall Street dostępny w BM Pekao

Faza przyjmowania i realizacji zleceń na giełdach w USA (NYSE, NASDAQ) przed fazą notowań ciągłych, czyli standardowym czasem pracy giełd, określana jest jako pre-market. Dzięki Pekao polscy inwestorzy mają dostęp do amerykańskiego pre-marketu, w ramach którego zleceni amogą składać już ponad 5 godzin szybciej niż start sesji kasowej, od godziny 10:00 czasu polskiego.

Jako biuro maklerskie Pekao, byliśmy pierwszym biurem, które wdrożyło funkcję pre-marketu. Jest to możliwość zawierania przedsesyjnych transakcji na rynku amerykańskim, zaczynając już od rana, bez konieczności czekania do godzin popołudniowych czasu polskiego. Patrzyliśmy na płynność i spółki, które są handlowane w ramach pre-marketu i muszę powiedzieć, że jest to płynność ogromna, praktycznie każdy instrument jest dostępny, więc wyrównanie czasu inwestycji z giełdą polską cieszy się coraz większą popularnością wśród naszych klientów – komentował Piotr Kozłowski, dyrektor BM Pekao.

Usługa ta zapewnia znacząco wyższą płynność dużej części instrumentów notowanych na rynkach zagranicznych – dzienne obroty na niektórych akcjach są wielokrotnie wyższe niż na całej polskiej giełdzie, także w trakcie fazy pre-market.

Jeżeli chodzi o giełdy bardziej oddalone, czyli Australię i Japonię, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko godziny pracy, ale również czas sesji i czas otwarcia tych giełd. Są to giełdy, które zazwyczaj pracują 4-6 godzin, więc powoduje to zwiększoną dynamikę obrotów na tych giełdach i inwestor dynamiczny musi brać to pod uwagę – dodawał Kozłowski.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here