Naga MarketsBM mBanku: PZU z obniżoną ceną docelową akcji. Spółka nieznacznie dziś spadaW środę na rynek wpływa rekomendacja sporządzona przez Biuro Maklerskie mBanku. Zgodnie z nim również – spółka ubezpieczeniowa PZU otrzymuje obniżoną rekomendację docelową akcji z 41,91 zł do poziomu 35,93 zł obecnie. Jednocześnie Biuro Maklerskie podtrzymuje swoją rekomendację “kupuj”, podczas gdy spółka dziś niewiele traci.

  • Biuro Maklerskie w raporcie oczekuje lepszego przejścia spółki przez kryzys niż sektor bankowy
  • Analitycy spodziewają się, że grupa będzie musiała w tym roku dokonać odpisów w segmencie bankowym

PZU z ceną docelową 35,93 zł – istotny potencjał wzrostu

Podczas dzisiejszej sesji na rynek wpływa kolejna rekomendacja. Tym razem mowa o spółce PZU, która otrzymała obniżoną cenę docelową, jednak nadal przez analityków Biura Maklerskiego podtrzymywana jest rekomendacja “kupuj”. W tym momencie cena docelowa to zakres 35,93 podczas gdy spółka oscyluje na poziomie 29,31 zł.

W raporcie możemy przeczytać, że analitycy są pozytywnie nastawieni do sektora ubezpieczeniowego – o wiele pozytywniej patrzą na sektor ten niż sektor bankowy. Analitycy podkreślają to spojrzeniem przede wszystkim argumentami aktualnych badań. Te wskazują, że wyższa śmiertelność spowodowana wirusem COVID-19 zwiększyła zainteresowanie klientów produktami ochronnymi nawet w najmłodszych grupach klientów, którzy historycznie byli najmniej aktywnym segmentem rynku ubezpieczeniowego.

Jak wskazuje raport: “Uważamy, że PZU jest jedną z najbezpieczniejszych alternatyw w sektorze finansowym na czasy pandemii i ponawiamy nasze zalecenie ‘kupuj‘.”

Sytuacja na wykresie

Na wykresie D1 spółki widać, że ta opiera się jeszcze przed spadkami, na jakie wskazuje aktualna tendencja. Kurs wyznaczony dla spółki przez biuro maklerskie wydaje się być osiągalne – jednak po wcześniejszej korekcie, która może pojawić się na dniach. W tym momencie wszystko wskazuje na to, że zejście może pojawić się do zakresu 28 – 27 zł za akcję. Dopiero wówczas potencjał wzrostu będzie adekwatny do ryzyka.

wykres PZU D1 06.05.2020
PZU D1 06.05.2020, Źródło: Tradingview

Autorem raportu jest Michał Konarski. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez Biuro Maklerskie mBanku, którego dystrybucja nastąpiła 28 kwietnia 2020 roku, o godzinie 08:34. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

mBank – PZU disclaimerConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here