Naga MarketsTalerze satelitarne Cyfrowy PolsatAnalitycy Biura Maklerskiego mBanku podwyższyli cenę docelową dla akcji Cyfrowego Polsatu do 36,2 zł z 27,9 zł wcześniej, zachowując równocześnie rekomendację „trzymaj”. Rekomendacja wydana została w raporcie z 6 października br. przy kursie spółki na poziomie 35,62 zł.

Akcje Cyfrowego Polsatu warte 36,20 zł

Paweł Szpigla będący autorem raportu przypomina o ogłoszonym przez Cyfrowy Polsat, Reddev Investments oraz Zygmunta Solorza pod koniec września wezwania do sprzedaży 263.807.651 akcji Cyfrowego Polsatu, stanowiących 41,24 proc. kapitału zakładowego i 34 proc. głosów na WZ, po cenie 35 zł za sztukę. Zgodnie z harmonogramem, rozpoczęcie przyjmowania zapisów nastąpi 18 października i zakończy się 16 listopada.Gdyby wzywający mieli faktycznie nabyć te walory wydaliby łącznie ponad 9,2 mld zł. Tak się jednak prawdopodobnie nie stanie, gdyż Cyfrowy Polsat zadeklarował, że intencją spółki jest nabycie dużo mniejszego pakietu akcji. Mamy też potwierdzającą tę intencję nietypową treść wezwania.

Cyfrowy Polsat chce bowiem kupić jedynie 83,25 mln akcji (około 13 proc. wszystkich, dających niecałe 12 proc. głosów na walnym zgromadzeniu). Łącznie na buyback może więc trafić nie 9,2 mld zł a jedynie 2,93 mld zł

– Zygmunt Solorz w liście do akcjonariuszy mniejszościowych podkreśla chęć podjęcia nowych wyzwań, choć nie przedstawia żadnych detali. Stąd, w niniejszym raporcie aktualizujemy nasz model wyceny (przede wszystkim o transakcje sprzedaży infrastruktury masztowej Polkomtela oraz poprawę warunków cenowych na polskim rynku telekomunikacyjnym – napisał analityk BM mBanku w raporcie dodając, że szacowana przez niego nowa cena docelowa to 36,20 zł.

– Cena w wezwaniu jest do niej zbliżona, stąd sądzimy, że odpowiada ona wartości godziwej spółki (FCFE Yield’22 estymujemy na ok. 7,9 proc. przy cenie 35 zł, EV/EBITDA’22 =7,6x) – dodał Pawła Szpigla.

Biorąc pod uwagę, że obecnie za jedna akcję Cyfrowego Polsatu zapłacić trzeba 36,18 zł, wydaje się, że potencjał do dalszego wzrostu kursu spółki jest mocno ograniczony.

Autor poleca również:

invest

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mbank kurs | notowania mercator | gpw xtb | akcje budimex | jsw kurs | cena akcji ten square games | euro kurs | kantorowy kurs korony czeskiej |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułBitcoin wkrótce przetestuje historyczne maksima, uważa Sebastian Seliga
Następny artykułKurs dolara. Funt (GBP/USD) oraz euro (EUR/USD) na wykresach technicznych
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here