Naga Markets

BM mBanku obniża rekomendacje BNP Paribas i Santander. PKO BP i Pekao SA pozostają w formieW swoim najnowszym raporcie BM mBanku obniżyło rekomendację dla dwóch podmiotów z sektora bankowego, a chodzi o BNP Paribas i Santander. Jednocześnie podniesione zostały ich ceny docelowe, w tym również dla dwóch największych polskich banków, tak więc PKO BP i Pekao SA. Jak wskazują analitycy, cykl podwyżek stóp procentowych jeszcze się nie skończył, co powinno wspierać notowania bankowców.

BNP Paribas i Santander z obniżoną rekomendacją

W swoim najnowszym raporcie (z dnia 13 stycznia) Biuro Maklerskiego mBanku obniżyło rekomendację dla BNP Paribas (zmieniając zalecenie z „Kupuj” do „Akumuluj”) i Santandera (zmieniając zalecenie z „Akumuluj” do „Trzymaj”).Według analityków BM mBanku cena docelowa dla banku BNP wynosi obecnie 105,00 zł za walor, co oznacza wzrost względem poprzedniej rekomendacji, która wynosiła 102,48 zł. Wzrost zanotował również Santander, którego nowa cena docelowa wynosi 399,35 zł, podczas gdy stara wynosiła 345,80 zł.

BM mBanku obniża rekomendacje BNP Paribas i Santander. PKO BP i Pekao SA pozostają w formie
Notowania Santander Bank Polska w latach 2021-2022. Źródło: Comparic.pl

W trakcie czwartkowego otwarcia pierwszy z przytoczonych banków, czyli BNP Paribas, wyceniany jest przez giełdowych inwestorów na 92,40 zł, natomiast pojedyncza akcja Santandera warta jest obecnie 369,60 zł, tak więc pewien potencjał do wzrostów dalej jest widoczny (zgodnie z rekomendowaną ceną docelową BM mBanku).

Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem

Co dalej z bankami?

– Uważamy, że nie znajdujemy się jeszcze w szczytowym momencie podwyżek, a co za tym idzie prognoz rynkowych, który dopiero nadejdzie prawdopodobnie w połowie 2022 roku. Wyceny jak i konsensus cały czas nie odzwierciedlają ruchów banków centralnych w całym regionie. Z drugiej strony nie oczekujemy już tak gwałtownych ruchów na wycenie jak w 2021 roku, kiedy inwestorzy uwierzyli, że sektorowi udało się przejść pandemię relatywnie suchą stopą i należało odzwierciedlić prawdziwą wartość sektora. – wskazują analitycy BM mBanku.

– Wyższe stopy oprócz oczywistych korzyści dla wyniku odsetkowego powinny także w negatywny sposób wpływać na popyt na kredyty oraz przekładać się na wyższy koszt ryzyka spowodowany coraz niższym rozporządzalnym dochodem konsumentów. Zaznaczamy jednak, że szczyt na stopach procentowych nie powinien trwać dłużej niż rok w przypadku Czech i dwóch lat w Polsce po czym czeka nas stopniowa normalizacja polityki monetarnej. – dodają także.

XTB

Warto wskazać, że w raporcie większość banków podtrzymała swoją dotychczasową rekomendację. Wśród podmiotów, które dalej posiadają zalecenie „Kupuj” wymienić można PKO Bank Polski, Pekao SA, czy też Alior Bank. Zwiększone zostały również ceny docelowe, które teraz wynoszą odpowiednio 59,19 zł dla PKO BP (wcześniej 50,65 zł), 155,55 zł dla Pekao SA (wcześniej 130,00 zł) i 75,00 zł dla Alior Banku (wcześniej 55,00 zł).

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pge notowania | kurs euro prognozy na najbliższe dni | amica notowania | giełda lotos | intercars akcje notowania | kghm giełda | bitcoin system |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here