Naga Marketscomarch ccW środę na rynek wpływa rekomendacja sporządzona przez Biuro Maklerskie mBanku. Zgodnie z nim również – spółka Comarch otrzymuje obniżoną rekomendację z wcześniejszego “kupuj” na obecny poziom “trzymaj”. Jednocześnie z tym, spółka otrzymała obniżony poziom docelowy akcji na poziomie 220,3 z wcześniejszego poziomu 250 zł. Spółka obecnie oscyluje na poziomie 207 zł za akcję spadając dziś 1,43 procent.

  • Analitycy wracają uwagę na możliwy spadek wyników podmiotu
  • Spółka traci podczas dzisiejszego poranka 1,43 procent

Comarch w dobrej kondycji mimo panującego wirusa

Podczas dzisiejszej sesji na rynek wpływa kolejna rekomendacja. Tym razem mowa o spółce Comarch, która radzi sobie bardzo dobrze, jak na obecną sytuację spowodowaną koronawirusem. Analitycy zauważają to w raporcie dodając jednak, że sytuacja może zniechęcić inwestorów po publikacji wyników rdr, które jak szacują – mogą być słabsze.

Jak dodają analitycy – “Stąd sądzimy, że obecny moment należy wykorzystać do realizacji zysków, zwłaszcza że Comarch, pomimo bardzo dobrej sytuacji kredytowej oferuje niską dywidendę (DYield = tylko 0,7 proc.). Okazją do tego powinny być relatywnie dobre wyniki za pierwszy kwartał 2020

Biuro Maklerskie przyglądając się spółce dalej widzi potencjał w podmiocie, jednak uważa jednocześnie, że sektor IT może odczuć skutki pandemii oraz konsekwencji gospodarczych z opóźnieniem. Stąd też nastawienie na obniżenie rekomendacji oraz poziomu docelowego mimo dobrego radzenia sobie podmiotu w obecnej sytuacji.

Z drugiej strony sądzimy, że sektor publiczny może być zmotywowany do utrzymywania bądź nawet zwiększania nakładów na IT celem wspomożenia gospodarki. Comarch powinien starać się odpowiadać na pogorszenie się otoczenia w 2020 r. poprzez optymalizację bazy kosztowej, jednak naszym zdaniem będzie ona nieznaczna” – podaje raport.

Sytuacja na wykresie

Spółka znajduje się obecnie na poziomie 207 zł za akcję a najbliższe wsparcie cenowe, do którego może dążyć kurs to zakres 200 – 195 zł. Obecne sytuacja jak już wspomniane to było powyżej – jest dobra, jednak jeśli faktycznie sektor IT ma odczuć skutki pandemii – wówczas dobrym poziomem do wyczekania będzie zakres 180 – 160 zł za akcję. Na obecnych poziomach ryzyko nie przemawia na korzyść pozycji długich, choć faktycznie spółka radzi sobie bardzo dobrze.

wykres Comarch D1 13.05.2020
Comarch D1 13.05.2020, Tradingview

Autorem raportu jest Paweł Szpigiel. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez Biuro Maklerskie mBanku, którego dystrybucja nastąpiła 13 maja 2020 roku, o godzinie 08:36. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

BM mBanku – Comarch disclaimerConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here