Naga MarketsBM mBank: Boryszew SA z rekomendacją "równoważ". Spółka oscyluje na zakresie 3,36 zł za akcjęW środę na rynek wpływa rekomendacja sporządzona przez Biuro Maklerskie mBanku. Zgodnie z nim również – spółka Boryszew SA otrzymuje rekomendację “kupuj” z wcześniejszego poziomu “akumuluj”. Spółka obecnie oscyluje na poziomie 2,57 zł za akcję a z perspektywy interwału czasowego H4 widać, że dalsze wzrosty są nadal możliwe. Czy spółka dotrze do zakresu 2,85 zł?

  • Analitycy wracają uwagę na zakończenie przez spółkę wymagającego okresu
  • Spółka otrzymuje rekomendację “kupuj” z wcześniejszego “akumuluj”
  • Poziom obecny akcji spółki to zakres 2,57 zł a docelowy poziom to 3,14 zł

VRG z potencjałem wzrostu – nawet do 3,14 zł za akcję

Analitycy Biura Maklerskiego mBanku wskazują podczas dzisiejszej sesji, że szansa na dalsze wzrosty dla spółki VRG jest nadal widoczna. Dlatego też została wydana rekomendacja podwyższona z wcześniejszego akumuluj do poziomu kupuj oraz cena docelowa akcji z zakresu 2,43 zł do 3,14 zł za akcję.

W raporcie analitycy wskazują, że za spółką jest ciężki okres, który dało się zauważyć: “Odczyty sprzedaży z miesięcy marzec-maj wskazywały na znacznie bardziej pesymistyczny scenariusz odbudowy wyników niż zaraportowane wartości. W każdym kolejnym miesiącu po zakończeniu lockdown VRG stopniowo odbudowywało sprzedaż, w czym pomagał dynamiczny wzrost obrotów w kanale online.

wykres VRG H4 24.09.2020
VRG H4 24.09.2020

Według raportu wiele przed spółką i jak widnieje w raporcie: “Biorąc pod uwagę lepsze od oczekiwanego tempo poprawy sprzedaży oraz dobrą kontrolę kosztów, podnosimy nasze prognozy EBITDA dla spółki do 39/67 mln zł odpowiednio w latach 2020/21 (vs. wcześniej zakładane 6/51 mln zł w latach 2020/21). Nasze nowe szacunki są poniżej założeń Programu Motywacyjnego na lata 2021-23. Uwzględniając nasze prognozy spółka powinna wygenerować 8,2 proc./5,6 proc. FCF yield w 2020/21 roku“.

Z czysto technicznego punktu widzenia spółka ma przed sobą dwa ważne poziomy do przetestowania: 2,85 zł oraz nieco wyższa strefa 3,12 zł za akcję. Są to mniej więcej poziomy, które wskazują autorzy raportu.

Autorem raportu jest Piotr Bogusz. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez Biuro Maklerskie mBanku, którego dystrybucja nastąpiła 23 września 2020 roku, o godzinie 08:30. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

VRG disclaimerConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here