Naga MarketsSymbol GPW na tle wykresuWtorkowa sesja rozpoczyna się od noty wystosowanej przez Biuro Maklerskie mBanku, które opisuje spółkę Lotos. Według rekomendacji – spółka Lotos otrzymała obniżoną rekomendację z wcześniejszego “trzymaj” do obecnego “redukuj”. Jednocześnie z tym, obniżona została również projekcja cenowa z wcześniejszego zakresu 67,19 zł do obecnego poziomu 59,22 zł za akcję. Spółka rośnie dziś ponad 3 procent na otwarciu. 


Dzisiejsza rekomendacja obejmuje spółkę Lotos, która podczas ostatni sesji dosłownie wystrzeliła w powietrze. Zgodnie z notą – spółka dostała obniżoną rekomendację głownie z powodu zbyt mocnego odreagowania cen akcji w tym okresie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak podają analitycy odbicie jest zbyt wczesne a spadki cen surowca (ropy naftowej) “odciskają trwałe negatywne piętno na wartości grupy (upstream, rentowność DCU), a obserwowane wysokie cracki dieslowe są nie do utrzymania” – podaje bank.

Perspektywa dodatnich FCF również może być zagrożona, biorąc pod uwagę deklarowane pomysły nowych inwestycji. Zwracamy także uwagę, że Lotos jest obecnie wyceniany z wyraźną premią do PKN na EV/EBITDA LIFO (+20 proc. dla lat 2020-22), podczas gdy w obecnym otoczeniu to w przypadku Orlenu widzimy większy potencjał do pozytywnych zaskoczeń po okresie epidemii” – dodają analitycy dzisiaj opublikowanym w raporcie.

Warto dodać, że Biuro Maklerskie mBanku liczy na sprzyjające warunki dla segmentu przerobu ropy (przecena węglowodorów). Jak dodają – “wcześniej zobaczymy jeszcze negatywne efekty paraliżu światowej gospodarki“.

Sytuacja na wykresie

Wykres spółki Lotos dociera dzisiaj do zakresu 67.32 zł za akcję, co przekłada się na blisko 3,4 procentowy wzrost w stosunku do wczorajszego zamknięcia. Wszystko wskazuje na to, że spółka bardzo mocno i szybko odreagowała co może jeszcze zostać utrzymane podczas kolejnych sesji. Jednak na wykresie D1 widać również, że spółka zbliżyła się do istotnego oporu, który trzeba będzie wziąć pod uwagę podczas kolejnych dni. Istotnie ostrzeżenie wynikające z rekomendacji BM mBanku wskazuje, że spółka może cofnąć – jednak czy na tyle, aby zanegować obecny sentyment? W tym momencie trudno odpowiedzieć na to pytanie.

wykres Lotos D1 07.04.2020 - Źródło Tradingview
Lotos D1 07.04.2020 – Źródło Tradingview

Autorem raportu jest Kamil Kliszcz. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez BM mBanku, którego dystrybucja nastąpiła 7 kwietnia 2019 roku, o godzinie 08:20. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

BM mBanku – Lotos disclaimer

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: s p 500 | s&p 500 kurs | prognozy kryptowalut | dax index online | btc wykres | 1 btc |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here