Naga MarketsBM mBank: Kruk z rekomendacją "kupuj" oraz ceną docelową akcji na 183,17 złW czwartek na rynek wpływa rekomendacja sporządzona przez Biuro Maklerskie mBanku. Zgodnie z nim również – spółka Kruk otrzymuje ponownie rekomendację “kupuj”. Jednocześnie z tym, spółka otrzymała poziom docelowy akcji na zakresie  183,1 zł. Spółka obecnie oscyluje na poziomie 143 zł za akcję, co przekłada się na potencjał blisko 40 zł za akcję dalszego wzrostu.

  • Analitycy wracają uwagę na możliwość szybkiej budowy wyników spółki
  • Spółka ponownie otrzymuje rekomendację “kupuj”
  • Poziom docelowy akcji to zakres 183,1 zł, o 40 zł wyższy poziom

Kruk z dobrymi rokowaniami na dalsze miesiące

Raport Biura Maklerskiego mBanku zdaje się przynosić pozytywny akcent na spółkę Kruk, która ponownie zaczyna trafiać na listę analizowanych. Rekomendacja “kupuj” opisana przez Michała Konarskiego i Mikołaja Lemańczyka obejmuje m.in to, iż analitycy oczekują dalszych odbić w sektorze windykacyjnym. To z kolei oznacza, że rokowania mogą być większe od sektora bankowego, na które wielu analityków stawia.

Szeroko zakrojone programy fiskalne i pomocowe powinny z jednej strony przełożyć się na niższy wzrost kredytów niepracujących niż tego można było jeszcze oczekiwać w marcu br., ale z drugiej strony znacząco będą wspierać konsumenta, a w konsekwencji jego spłaty. Oznacza to, że scenariusz pisany dla Kruka przed pandemią należy skorygować o spadek spłat i nakładów w 2020 roku, ale jednocześnie należy podwyższyć bazę portfeli dostępnych do zakupu w latach kolejnych” – podano w raprcie.

wykres Kurs Kruk H4 10.09.2020
Kurs Kruk H4 10.09.2020

Autorzy raportu podają, że wyniku budowane przez spółkę mogą szybko nabierać tempa. To wyróżniać ją może na tle innych a dowodem tego może być ubiegły wynik kwartalny. Jak opisują analitycy: “Oczekujemy, że na głównym rynku Kruka, w Polsce, wartość nominalna kredytów niepracujących wzrośnie o 20 proc. w 2021 roku, co pozytywnie przełoży się na rynek sprzedaży wierzytelności, ale najwcześniej w 2022 roku. Pamiętamy także o skupie akcji własnych (350 zł na akcję), co również pozytywnie odróżnia spółkę od sektora bankowego. W konsekwencji kryzysu nasze prognozy zostały skorygowane o 66 proc. na 2020 rok, ale zaledwie o 10 proc./11 proc na lata 2021/22“.

Z technicznego punktu widzenia spółka wykonała w ostatnim czasie oczekiwaną korektę. Obecnie znajdując się na poziomie 140 zł za akcję można szukać sygnałów świadczących o dalsze wzrosty – jeśli tylko podczas kolejnych dni wsparcie to zostanie utrzymane. Zakres docelowy może przekroczyć lekko ponad 160 zł, czyli ostatnio wygenerowane szczyty widoczne w ostatnich sesjach. Jeśli jednak wsparcie zostanie wyłamane, oczekiwać będzie można nieco głębszego zejścia, gdzie spółce wyraźnie trudniej będzie powrócić do wzrostu powyżej zakresu 155 zł.dm mdm

Autorem raportu jest Michał Konarski i Mikołaj Lemańczyk. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez Biuro Maklerskie mBanku, którego dystrybucja nastąpiła 3 września 2020 roku, o godzinie 08:37. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

Kruk disclaimer 10.09.2020Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here