Naga MarketsBM mBank: Boryszew SA z rekomendacją "równoważ". Spółka oscyluje na zakresie 3,36 zł za akcjęW środę na rynek wpływa rekomendacja sporządzona przez Biuro Maklerskie mBanku. Zgodnie z nim również – spółka Kernel otrzymuje podwyższoną rekomendację z wcześniejszego poziomu “trzymaj” do obecnego poziomu “kupuj”. Jednocześnie z tym również rekomendacja obejmuje podniesienie ceny docelowej z wcześniejszego progu 44,58 zł do 56,35 zł za akcję. Spółka obecnie oscyluje na poziomie 40,30 zł za akcję i rośnie dziś równy procent.

  • Analitycy wracają uwagę na rosnące ceny oleju słonecznikowego
  • Spółka otrzymuje podwyższoną rekomendację oraz cenę docelową
  • Poziom obecny akcji spółki to zakres 40,30 zł za akcję

Kernel z potencjałem dalszych wzrostów

Dzisiejsza podwyższona rekomendacja oraz zakres ceny docelowej dla spółki Kernel wydana przez Biuro Maklerskie mBanku obejmuje m.in fakt, że rosnące ceny oleju słonecznikowego przekładają się i nadal mogą na rekordowe marże na jego produkcji.

Jak podają analitycy: “Naszym zdaniem odbudowa marży w segmencie olejowym przełoży się na poprawę EBITDA o 50 proc. r/r do 190 mln USD, czemu sprzyjać będzie również uruchomienie spalarni biomasy przy tłoczniach (dodatkowe 15 mln USD r/r). W rezultacie wyższych wyników – naszym zdaniem – Kernel w 2020/21 roku wygeneruje wolny przepływ gotówki (FCF) na poziomie 77 mln USD, a dług netto w relacji do EBITDA spadnie do 3,1x (wcześniej zakładaliśmy 3,6x)

wykres Kernel H4 30.09.2020
Kernel H4 30.09.2020

Warto zwrócić uwagę na fakt, że z czysto technicznego punktu widzenia spółka znajduje się w ciekawym zakresie, który może podczas kolejnych sesji może wygenerować dalsze sygnały. Obecnie zdaje się, że celem dla wykresu mogą być dolne ograniczenia boxa, jednak dalsze ruchy mogą dać ruch nawet pod zakres 44 zł za akcję. Tam właśnie przypada jeden z ważniejszych oporów dla spółki z perspektywy interwału H4.

Autorem raportu jest Jakub Szkopek. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez Biuro Maklerskie mBanku, którego dystrybucja nastąpiła 23 września 2020 roku, o godzinie 08:18. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

Comarch – disclaimerConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here