Naga MarketsLogo grupa azotyW piątek na rynek wpływa rekomendacja sporządzona przez Biuro Maklerskie mBanku. Zgodnie z nim również – Grupa Azoty otrzymuje obniżoną rekomendacją z wcześniejszego “kupuj” do obecnego poziomu “trzymaj”. Jednocześnie z tym, autor raportu obniża cenę docelową która wcześniej wynosiła 30,55 zł za akcję – natomiast obecny poziom według Biura Maklerskiego wynosi 28,4 zł. Spółka ma szansę na szybką realizację tego scenariusza.

  • Biuro Maklerskie zwraca uwagę na osłabienie się koniunktury gospodarczej.
  • Spółka wykonuje mocne podejścia i ma szanse na utrzymanie tendencji wzrostowej.

Grupa azoty z celem 28,4 zł – szansa na szybką realizację?

Zgodnie z opublikowanym dziś raportem, analitycy Biura Maklerskiego mBanku zwracają uwagę na sytuację epidemii w kraju i na świecie. W raporcie możemy przeczytać: “Epidemia COVID-19 i oczekiwane w jej następstwie schłodzenie koniunktury będzie miało naszym zdaniem ograniczony wpływ na segment nawozów, zaś uderzy w sprzedaż i rentowność segmentów tworzyw sztucznych i produktów chemicznych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dodatkowo wspominane są oczekiwania analityków: “Z uwagi na oczekiwane niższe o 40% r/r ceny gazu i rekompensatę 70-80 mln PLN dla producentów energochłonnych za 2019 rok zakładamy, że segment nawozowy w 2020 roku poprawi r/r EBITDA o 2% r/r do 988 mln PLN (wcześniej zakładaliśmy 950 mln PLN). Wyniki na nawozach naszym zdaniem mogłyby być jeszcze lepsze gdyby nie oczekiwane niższe wolumeny sprzedaży nawozów saletrzanych (o 4% r/r) oraz wieloskładnikowych (-5% r/r), ze względu na słabszą sprzedaż na początku 2020 roku.

W związku z tym, analitycy szacują, że “EBITDA segmentu tworzyw skurczy się w 2020 roku do -65 mln PLN (wcześniej zakładaliśmy +4 mln PLN), a produktów chemicznych do +98 mln PLN (wcześniej oczekiwaliśmy +161 mln PLN).”

BM mBanku obniża zatem prognozy wyników na 2020 rok, cenę docelową do 28,42 PLN/akcja (wcześniej 30,55 PLN/akcja) oraz obniża rekomendację do trzymaj (wcześniej kupuj).

Sytuacja na wykresie

Na wykresie widać, że rynek znacząco odbił atakując ponownie zakres ceny uśrednionej. Rynek łatwo przedostał się do obecnych poziomów i istnieje spora szansą na utrzymanie się tendencji wzrostowej, jeśli tylko rynek nie zacznie przebijać poziomów 25 – 24 zł za akcję. Wszystko póki co wskazuje na to, że rynek może szybko osiągnąć cel zakładany przez analityków Biura Maklerskiego.

wykres Grupa Azoty D1 24.04.2020
Grupa Azoty D1 24.04.2020

Autorem raportu jest Jakub Szkopek. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez Biuro Maklerskie mBanku, którego dystrybucja nastąpiła 17 kwietni 2020 roku, o godzinie 08:30. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

BM mBank – Grupa_Azoty disclaimerConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here