Naga MarketsBM mBank: Boryszew SA z rekomendacją "równoważ". Spółka oscyluje na zakresie 3,36 zł za akcjęWe wtorek na rynek wpływa rekomendacja sporządzona przez Biuro Maklerskie mBanku. Zgodnie z nim również – spółka Comarch otrzymuje podwyższoną rekomendację z wcześniejszego poziomy “trzymaj” do obecnego poziomu “kupuj”. Jednocześnie z tym również rekomendacja obejmuje podniesienie ceny docelowej z wcześniejszego progu 220,30 zł do 247,60 zł. Spółka obecnie oscyluje na poziomie 215 zł za akcję i rośnie dziś ponad 5 procent na sesji.

  • Analitycy wracają uwagę, że obniżona cena akcji nie jest podyktowana rozsądnym podejściem
  • Spółka otrzymuje podwyższoną rekomendację oraz cenę docelową
  • Poziom obecny akcji spółki to zakres 215 zł za akcję 

Comarch z potencjałem dalszego wzrostu o 32 zł

Dzisiejsza rekomendacja mówi krótko i wyraźnie: Comarch z potencjałem dalszego wzrostu. Analitycy Biura Maklerskiego mBanku podkreślają, że poprzedni spadek wyceny spółki podyktowany był chwilowym ruchem wszystkich rynków i analitycy nie widzą wyraźniejszego powodu, dla którego wycena taka mogłaby się utrzymywać na tak niskim poziomie.

Raport obejmuje również kilka zdań na temat dobrych perspektyw spółki: “Na konferencji po wynikach za drugi kwartał 2020 r. zarząd poinformował, że wartość portfela zamówień na 2020 r. jest wyższa rdr o ok. 7-8 proc. Zarząd wskazał, że spadki były wywołane zakończeniem w drugim kwartale 2020 r. realizacji kilku dużych kontraktów i związanym z tym odpowiednim przeliczeniem kontraktów długoterminowych zgodnie z MSSF 15. Comarch nie spodziewa się kolejnych spadków w TMT w nadchodzących kwartałach.

wykres Comarch H4 29.09.2020
Comarch H4 29.09.2020

Z fundamentalnego punktu widzenia analitycy dostrzegają rzecz jasna potencjał a z technicznego punktu dojście do tego zakresu oznaczać będzie wyłamanie szczytów widocznych na wykresie H4. Innymi słowy szansa na wygenerowanie dalszego ruchu wzrostowego jest duża a obecna przecena wobec potencjału podmiotu jest jasna.

Autorem raportu jest Paweł Szpigiel. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez Biuro Maklerskie mBanku, którego dystrybucja nastąpiła 29 września 2020 roku, o godzinie 08:28. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

Comarch – disclaimerConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here