Naga MarketsBM mBank: Boryszew SA z rekomendacją "równoważ". Spółka oscyluje na zakresie 3,36 zł za akcjęW poniedziałek na rynek wpływa rekomendacja sporządzona przez Biuro Maklerskie mBanku. Zgodnie z nim również – spółka Cognor otrzymuje podwyższony poziom docelowy dla akcji z wcześniejszego zakresu 1,98 zł do zakresu obecnego 2,03 zł. Jednocześnie z tym również analitycy podtrzymują wcześniej wydaną rekomendację na poziomie “kupuj”. Spółka obecnie oscyluje na poziomie 1,20 zł za akcję co dalej sporą perspektywę spółce.

  • Analitycy wracają uwagę na mniej odczuwalne spowolnienie spowodowane przez COVID
  • Spółka otrzymuje podwyższoną cenę docelową akcji o 5 groszy
  • Poziom obecny akcji spółki to zakres 1,20 zł co oznacza spory potencjał

Cognor z podwyższoną ceną docelową do 2,03 zł za akcję

Dzisiejsza rekomendacja, która pierwsze udostępnienie miała miejsce 25 września – czyli w ubiegły piątek odnosi się do spółki Cognor, która według analityków nadal ma spory potencjał wzrostów. Dziś wiemy już, że Biuro Maklerskie pozostawiło rekomendację na poziomie “kupuj” zaś poziom docelowy akcji podwyższył – choć nieznacznie – o 5 groszy na akcję. Obecny zatem poziom docelowy wynosi 2,03 zł za akcję zaś powodem podwyższenia tego progu jest według analityków mniej odczuwalne spowolnienie w branży spowodowane wirusem.

W raporcie ujęto: “W efekcie lepszych od oczekiwań wyników w IH’20 Cognor w 2020 roku utrzyma wskaźnik długu netto do EBITDA na poziomie 2,1x, co naszym zdaniem pozwoli na powrót do wypłaty dywidendy w 2021 roku (zakładamy Dyield’21 10 proc. przy pełnym rozwodnieniu akcji)“. Dodatkowo autor raportu prognozuje, że na koniec roku skorygowany zysk netto wyniesie około 31,9 mln zł, EBITDA 106,8 mln zł, a przychody 1.695,5 mln zł.

wykres Cognor H4 28.09.2020
Cognor H4 28.09.2020

Z technicznego punktu widzenia zasięg przewyższający 2 zł za akcję jest możliwy, jednak obecnie spółka musi poradzić sobie z pomniejszymi zakresami oporów, jakie widoczne są na wykresie H4. Poziom 1,30 zł za akcję jeśli zostanie przełamany, wówczas można będzie spodziewać się faktycznie mocniejszego ruchu wzrostowego, jednak obecnie warto wstrzymać się od handlu obserwując dalszy rozwój sytuacji.

Autorem raportu jest Jakub Szkopek. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez Biuro Maklerskie mBanku, którego dystrybucja nastąpiła 25 września 2020 roku, o godzinie 08:25. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

Cognor disclaimerConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here