Naga MarketsBM mBank: Boryszew SA z rekomendacją "równoważ". Spółka oscyluje na zakresie 3,36 zł za akcjęW środę na rynek wpływa rekomendacja sporządzona przez Biuro Maklerskie mBanku. Zgodnie z nim również – spółka Boryszew SA otrzymuje rekomendację “równoważ” z wcześniejszego poziomu “niedoważaj”. Spółka obecnie oscyluje na poziomie 3,36 zł za akcję a z perspektywy interwału czasowego D1 widać, że dalsza presja spadkowa nadal się utrzymuje.

  • Analitycy wracają uwagę na możliwość oddłużenia spółki Boryszew
  • Spółka ponownie otrzymuje rekomendację “równoważ”
  • Poziom obecny akcji spółki to zakres 3,36 zł za akcję

Boryszew SA z szansą oddłużenia po decyzji KE

Dziś kluczowym punktem analizy sporządzonej przez Biuro Maklerskie mBanku oraz wydanej rekomendacji dla spółki Boryszew to kwestia oddłużenia podmiotu. “23 września oczekiwana jest ostateczna decyzja Komisji Europejskiej w sprawie przejęcia Huty Aluminium Konin przez Gränges. Naszym zdaniem pozytywna decyzja nadzoru zwiększy szansę na przejęcie aktywów i oddłużenie Grupy Boryszew do około 2,4xEBITDA’21 (5,1x na koniec 2020 roku). Do zakończenia transakcji Gränges będzie musiał potwierdzić finansowanie bankowe na 2,3 mld SEK oraz przeprowadzić emisję akcji na 2 mld SEK.”

Dale analitycy dodają, że: “Tym niemniej po sprzedaży udziałów w HAK, Boryszew będzie mógł spłacić część swoich zobowiązań i zmniejszyć zadłużenie netto w relacji do EBITDA poniżej poziomów określonych w umowach bankowych

wykres Boryszew D1 16.09.2020
Boryszew D1 16.09.2020

Aktualnie zatem toczy się ważna decyzja dla spółki. Jeśli faktycznie KE przyjmie decyzje, kurs rynku może osiągnąć podczas kolejnych sesji nawet zakres 3,75 – 3,87 zł za akcję. Kwestia jedynie pozostaje tego jak inwestorzy spojrzą na rynek po decyzji, która będzie miała miejsce 23 września.

Autorem raportu jest Jakub Szkopek. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez Biuro Maklerskie mBanku, którego dystrybucja nastąpiła 9 września 2020 roku, o godzinie 08:40. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

Boryszew disclaimerConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here