Naga MarketsBM mBank: Boryszew SA z rekomendacją "równoważ". Spółka oscyluje na zakresie 3,36 zł za akcjęW środę na rynek wpływa analiza sporządzona przez Biuro Maklerskie mBanku. Zgodnie z nią również – spółki Amica, Astarta oraz pięć kolejnych spółek może okazać się bardzo interesujące w nadchodzących miesiącach. Według analityków biura maklerskiego – sektor przemysłowy może odżyć, a wraz z nimi nadarzyć się mogą kolejne okazje inwestycyjne wśród faworytów tego sektora.

  • Analitycy Biura Maklerskiego biorą pod lupę sektor przemysłowy
  • Jak się okazuje kilka spółek może być bardzo interesujących w kolejnych miesiącach
  • Wśród nich m.in: Amica, Astart, Cognor, Famur i Forte

W krótkim terminie kilku faworytów rynku – sektor spółek przemysłowych

Zdaje się, że wielu nie spodziewało się tak dobrych wyników wielu spółek przemysłowych – w tym sami analitycy, którzy względem obecnych wyników zaniżyli swoje oczekiwania. Według analityków mBanku spółki przemysłowe co prawda wypadły gorzej rok do roku, jednak finalnie ich wyniki okazały się lepsze, niż zakładali to analitycy rynkowi. Największą niespodziankę zrobiła spółka Cognor oraz Famur.

W zestawieniu jednak najciekawszych spółek do obserwacji analitycy podają m.in Amicę, Astarte, Cognor Famur i Kernel. Pierwsza ze spółek – Amica może wyróżnić się przede wszystkim wzrostem sprzedaży i wyników finansowych w III kwartale obecnego roku oraz wyraźnym oddłużeniem i poprawą wskaźników wyceny.

wykres Amica D1 07.10.2020
Amica D1 07.10.2020

Z technicznego punktu widzenia patrząc na spółkę z perspektywy interwału czasowego D1 widać, że ta wcale nie jest w tak dobrym miejscu, dającym potencjał zysku do ryzyka przemawiający za pozycjami długimi, lub po prostu – skupowaniem akcji. Zdaje się, że prędzej spółka ma potencjał do zejścia w granicę poziomu najbliższego wsparcia cenowego, widocznego na załączonym wykresie. Są to okolice zakresu 124 zł za akcję, a to z kolei oznacza potencjał przeceny spółki nieco ponad 11 zł za akcję. Dopiero odpowiednia reakcja z tego zakresu dałaby możliwość ewentualnych wzrostów na poziomie 15 – 20 zł za akcję.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here