Naga Markets

BM BNP Paribas stawia na gaming i biotechnologię w sierpniu. Faworytami PlayWay i SelvitaW najnowszym opracowaniu Biura Maklerskiego BNP Paribas BP, zwraca się uwagę na 12 spółek z GPW, które w trudnych czasach będą potencjalnymi wygranymi. Propozycje pochodzą z różnych sektorów gospodarki i mają radzić sobie relatywnie lepiej niż szeroki rynek, który nadal powinien spadać, zdaniem analityków biura. W sierpniowym zestawieniu analitycy stawiają na gaming i biotechnologię.

PlayWay i Selvita faworytami na drugą połowę wakacji

Z najnowszego zestawienia wypadła spółki TIM, która regularnie poprawia wyniki:„W długim terminie pozytywnie oceniamy model biznesowy spółki, jednak z uwagi na wysoką bazę z ubiegłego roku, tempo poprawy wyników w najbliższych kwartałach może znacząco spowolnić, także w portfelu zamieniamy TIM na bardziej atrakcyjne walory” – komentują analitycy BM BNP Paribas BP.

Drugą spółką, która opuszcza zestawienie jest broker XTB:

„W wypadku XTB pretekstem do zmiany była realizacja zysków po świetnych wynikach za 2Q’22. W ubiegłym tygodniu spółka zaraportowała ponad 227 mln zł skonsolidowanego zysku netto za II kwartał. Wynik okazał się zdecydowanie lepszy od konsensusu i w pierwszej reakcji notowania spółki rosły o kilka procent, sięgając poziomów widzianych ostatnio w samym środku „covidowej hossy”. Radość trwała krótko, a obecnie kurs jest kilka procent niżej niż przed publikacją wyników. Mimo to wynik jest na plus, bo akcje brokera w portfelu pojawiły się w kwietniu, przy kursie w okolicach 18 zł” – piszą analitycy biura.


W CFD na akcje zagranicznych spółek możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA AKCJE ZAGRANICZNE

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Nowości na sierpień

Do sierpniowego portfela trafiły akcje PlayWay i Selvita. W pierwszym wypadku eksperci liczą na kontynuację dobrych wyników:

NED

Spółka opublikowana solidne wyniki za 1Q22. Był to drugi kwartał z rzędu, gdzie wyniki okazały się lepsze od oczekiwań, pomimo braku znaczących premier. Oczekujemy kontynuacji pozytywnych tendencji również w 2Q22, ponieważ dotychczasowy katalog produktów zostanie powiększony o kolejne tytuły pochodzące ze spółek, w których PLW posiada znaczące udziały, jak np. Cooking Simulator VR wydany przez Big Cheese Studio. Ponadto spółka zawarła dwie umowy dystrybucyjne z Xbox Game Pass i Epic Store, które będą źródłem dodatkowego przychodu. Korzyścią dla spółki jest także rosnący kurs USD/PLN” – komentują eksperci BM BNP Paribas BP.

W przypadku Selvity, autorzy opracowania liczą na wzrost biznesu poprzez przejęcia i inwestycje:

„Spółka konsekwentnie rozwija swój biznes, co potwierdziły wyniki za 1Q’22. Spółka pokazała znaczący wzrost backlogu, który wynosi ponad 270 mln zł, co przekłada się na wzrost o 38 proc. w ujęciu r/r. Selvita chce także zwiększać zakres swojej działalności i kompetencji poprzez transakcje na rynku M&A i rozpatruje obecnie kilkadziesiąt potencjalnych kandydatów do przejęcia. Głównymi punktami strategii działania spółki są obecnie dalszy rozwój segmentu drug discovery oraz budowa segmentu CDMO, który polega na kontraktowym wytwarzaniu leków. Oczekujemy utrzymania wysokiego tempa poprawy wyników, co powinno wyróżniać spółkę na tle rynku w otoczeniu pogarszającej się koniunktury gospodarczej”– uważają eksperci.

Pozostałe spółki w portfelu na sierpień to: Arctic Paper, Auto Partner, Budimex, Dino, Eurocash, Kęty, Neuca oraz ZE PAK.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here