Naga MarketsBM Alior Banku: Aktywa klientów z usługą indywid. doradztwa wzrosły do 1 mld złWarszawa, 16.11.2021 (ISBnews) – Aktywa zgromadzone przez klientów Biura Maklerskiego Alior Banku korzystających z usługi indywidualnego doradztwa inwestycyjnego osiągnęły wartość 1 mld zł na koniec października br., podał Alior Bank. W kolejnych miesiącach Biuro Maklerskie liczy na utrzymanie podobnej dynamiki przyrostu środków pod zarządzaniem.

Usługa doradztwa indywidualnego, uruchomiona przez Biuro Maklerskie Alior Banku w styczniu 2020 roku, skierowana jest do klientów, którzy chcą przekazać pod zarządzanie minimum 1 mln zł – są to przede wszystkim osoby obsługiwane w segmencie private banking. Na koniec października tego roku ich liczba wzrosła do 500 osób, a zgromadzone aktywa osiągnęły poziom 1 mld zł, podał bank.“W niecałe dwa lata zbudowaliśmy rozwiązanie, którego wielkość odpowiada małemu TFI. Zaraz po starcie usługi pojawiła się pandemia, a nasz model opiera się przede wszystkim na pracy menedżerów ds. inwestycyjnych, którzy ściśle współpracują z bankierami w oddziałach private banking. Ich bezpośrednie kontakty z klientami były więc mocno ograniczone. Jak widać, zaowocowały budowane latami relacje oraz jakość oferowanego rozwiązania, które w tym obszarze są najważniejsze. Uzyskany w ciągu tych blisko dwóch lat rezultat daje powody do zadowolenia. Przed nami jednak ambitne plany, które mamy nadzieję sukcesywnie realizować w nadchodzących miesiącach” – powiedział dyrektor departamentu usług inwestycyjnych i RBL_VC Alior Banku Jacek Taraśkiewicz, cytowany w komunikacie.

Wartość aktywów w ramach doradztwa indywidualnego systematycznie wzrasta nie tylko dzięki pozyskiwaniu nowych klientów, ale również poprzez zwiększanie zaangażowania tych, którzy objęci są już usługą od dłuższego czasu i są z niej zadowoleni. W kolejnych miesiącach Biuro Maklerskie liczy na utrzymanie podobnej dynamiki przyrostu środków pod zarządzaniem, zaznaczono.

Alior Bank koncentruje swoją działalność na usługach bankowości detalicznej i korporacyjnej. Podmioty zależne Alior Banku prowadzą działalność m.in. w zakresie usług leasingowych, informatycznych, faktoringu i asset management. Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda oncoarendi | polski złoty kurs | kurs akcji dino | bitcoin era | najniższy kurs hrywny | ccc akcje | cyfrowy polsat giełda |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here