Naga MarketsBM Alior Bank w 2020 r. pozyskał 10 tys. rachunków inwestycyjnych | Rozmowa z Andrzejem Rosłańcem, dyrektorem BM Alior BankPoprzedni rok przyniósł olbrzymi wzrost zainteresowania inwestowaniem. Otoczenie niskich stóp procentowych oraz niskie ceny aktywów w wyniku pandemii były czynnikami, które zachęciły Polaków do stania się aktywnymi inwestorami. O trendach związanych z branżą inwestycyjną oraz maklerską, a także o tym jak skorzystał z nich BM Alior Bank, rozmawialiśmy z jego dyrektorem, Andrzejem Rosłańcem.

  • W rozmowie Andrzej Rosłaniec przedstawił swój pogląd na trend rosnącego zainteresowania inwestowaniem przez Polaków
  • Zaprezentował także jak biuro maklerskie Alior Banku radziło sobie w zeszłym roku, a także jakie cele ma na nadchodzące lata
  • BM Alior Banku jest nominowany w konkursie Invest Cuffs 2021 w kategorii “Dom Maklerski 2020”

Te artykuły również Cię zainteresują
Na wstępie spytaliśmy co jest przyczyną wzrostu rachunków inwestycyjnych w Polsce, który rozpoczął się jeszcze jesienią 2019 roku.

– Jest zdecydowanie kilka przyczyn. Do głównych zaliczyłbym przede wszystkim otoczenie makroekonomiczne i to co się dzieje ze stopami procentowymi. Dzisiaj, żeby podwoić kapitał przy obecnych stopach poniżej 1%, zabrałoby nam to 100 lat, a nie mamy aż takiej perspektywy. Zatem klienci naturalnie kierują się do instrumentów finansowych, które zapewniają odpowiedni wzrost. Jeszcze biorąc pod uwagę inflację. To jest pierwszy i zdecydowany kierunek, który będzie trwał nadal i ten trend mam nadzieję będzie kontynuowany w kolejnych latach. – zauważył Andrzej Rosłaniec, dyrektor BM Alior Banku.

– Drugi to jest powrót zmienności na rynki. Klienci detaliczni zachowywali się odwrotnie niż miało to miejsce historycznie, czyli weszli na rynki w marcu w dołku i kupowali akcję po przecenach, a nie jak to się dzieje zwykle: na górkach. – stwierdził Andrzej Rosłaniec. – Myślę, że są to te dwa główne trendy, które spowodowały napływ klientów do biur maklerskich.

Andrzej Rosłaniec przedstawił także swoje przewidywania co do możliwości kontynuacji wzrostu liczby rachunków inwestycyjnych.

Te obniżki stóp procentowych nie dają zbyt wiele miejsca. Jeśli spojrzymy na to co dzieje się w ogóle na całości rynku inwestycji, to mamy ogromne przepływy kapitału z lokat na rachunki bieżące, a z tych rachunków bieżących do funduszy inwestycyjnych. – stwierdził Andrzej Rosłaniec.

Dyrektor BM Alior Banku przedstawił widzom także to, jak zarządzane przez niego biuro maklerskie skorzystało na tym trendzie i odpowiedział na pytanie: jaki to był rok dla BM Alior Banku?

Pod wieloma względami wyjątkowy. Przybyło 110 tys. rachunków w domach maklerskich. Alior skorzystał z tego w ten sposób, że 10 tys. rachunków otworzyło się w naszym biurze maklerskim. Historycznie, to jeden z najlepszych lat jeżeli chodzi o ilość pozyskanych nowych klientów.

W wywiadzie porozmawialiśmy także o trendach technologicznych w inwestowaniu, awarii aplikacji maklerskich czy celach Aliora na nadchodzących rok. Więcej szczegółów w nagraniu.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here