Naga Markets

Klienci banku z Charlottesville w stanie Wirginia będą wkrótce mogli kupować i wymieniać bitcoiny w 19 bankomatach, z 8% opłatą za transakcje. Aby tak się stało, bank nawiązał współpracę z rozwiązaniami BluePoint ATM, krajowym operatorem bankomatów i LibertyX, dostawcą oprogramowania do bankomatów bitcoin z Bostonu.

Liczba bankomatów bitcoin wzrosła w zeszłym roku, gdy pandemia COVID-19 przyspieszyła potrzebę płatności zbliżeniowych. Bank dołącza do niewielkiej listy banków lokalnych zainteresowanych obsługą społeczności bitcoin, w tym Quontic Bank z siedzibą w Nowym Jorku, który w tym roku wprowadził na rynek kartę debetową z nagrodami bitcoin.Nowy trend

Blue Ridge ma aktywa o wartości 2,8 miliarda dolarów po zakończeniu fuzji z Bay Banks z siedzibą w Richmond na początku ubiegłego roku i wprowadziła usługę, aby dalej ewoluować w celu obsługi następnego pokolenia klientów – powiedział dyrektor generalny Brian Plum:

Masz rosnące zainteresowanie kryptowalutami. Nie zmniejsza to tego, co możemy zrobić z naszymi obecnymi bankomatami, więc nie jest to kwestia zastąpienia. 

Niebezpieczny sektor?

Organy chroniące przed praniem pieniędzy ostrzegają przed potencjalną nielegalną działalnością ze strony bankomatów bitcoin. W czerwcu 2020 r. Raport CipherTrace stwierdził, że bankomaty bitcoin były używane do wysyłania pieniędzy na „giełdy wysokiego ryzyka”, znane z ułatwiania działalności przestępczej.

Limity bankomatów na zakupy bitcoinów są ograniczone do 5000 USD dziennie, powiedział Justin Pence, dyrektor operacyjny BluePoint. Dodał, że klienci kupują bitcoiny również za pomocą karty debetowej wydanej przez bank.

W Polsce jednak transakcje w bitomatach można przeprowadzać bez weryfikacji aż do wartości 15 000 EUR w przeliczeniu na PLN. Kantor FlyingAtom jest jednym z głównych operatorów 29 bitomatów rozlokowanych po całym kraju. 

Finansowy Krytyk

NED
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed lublin kurs akcji | dolar amerykański | nasdaq wykres | akcje cdr | forum giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here