Naga MarketsMichael Bloomberg jest nie tylko miliarderem, ale również cenionym amerykańskim politykiem.
Michael Bloomberg jest nie tylko miliarderem, ale również cenionym amerykańskim politykiem.

Bloomberg znany jest niemal wszystkim. Ta jedna z największych agencji prasowych na świecie nie tylko dostarcza najświeższych informacji z każdego zakątku świata do milionów czytelników dziennie, ale również dzięki swojemu skoncentrowaniu się na rynkach finansowych i ekonomii jest cennym źródłem wiedzy dla profesjonalnych traderów. Niedawno założyciel i wieloletni CEO Bloomberga – Michael Bloomberg podzielił się swoimi radami dotyczącymi kariery i szeroko pojętego sukcesu.


Michael Bloomberg, 72-letni miliarder, były burmistrz miasta Nowy Jork i ceniony przedsiębiorca jest z pewnością postacią wartą naśladowania. Z wykształcenia inżynier-elektryk, za pomocą swojej ciężkiej pracy zdobył majątek pozwalający mu na znalezienie się w drugiej dziesiątce najbogatszych ludzi świata. Proponowane przez niego rozwiązania z dziedziny dostarczania informacji finansowych do podmiotów działających na Wall Street zrewolucjonizowały handel w centrum światowej finansjery i do dziś są uważane za najlepsze. Co radzi Bloomberg młodszym od siebie?

Patrz na wszystko z perspektywy

Bloomberg przyznaje, że w swoim życiu miał jedynie dwa złe dni – pierwszy, gdy zmarła jego matka, drugi gdy stracił ojca. Miliarder namawia do spojrzenia na swoje życie z szerszej perspektywy. Praca Cię dobija? Cóż, zawsze możesz ją zmienić – nawet działając w tej samej branży masz wybór pracodawcy. Jak długo żyje Twoja rodzina, wszystko inne to pomniejsze problemy – stwierdził przed kamerami.

Pracuj ciężko, a ujrzysz efekty

Zdaniem Mike’a, jeśli istnieje przepis na sukces to jest nim właśnie ciężka praca. Bloomberg przyznaje, że gdy pracował w Salomon Brothers na początku lat .70 ubiegłego wieku był pierwszą osobą jaka pojawiała się biurze. Drugą był sam Barney Salomon, współzałożyciel banku. Gdy tylko chciał porozmawiać o wyniku wczorajszego meczu, czy potrzebował zapałek musiał zwrócić się do mnie – jedynej drugiej osoby w biurze – wspomina Bloomberg. Jeśli kochasz to co robisz, przyjście godzinę wcześniej do pracy będzie dla Ciebie drobnostką. Gorzej, jeśli nie znosisz swojej pracy… – przestrzega magnat.

Posiadaj realne cele

Marzenia o ogromnym bogactwie tu i teraz pozostaną jedynie marzeniami. Żaden z Was nie zostanie drugim Markiem Zuckerbergiem – studzi zapał Bloomberg. Jednak każdy z nas może zrobić pierwszy krok w celu zarobienia swojego pierwszego miliona.

Rób to co kochasz

Bloomberg odnosi się do wcześniejszego punktu w którym przestrzegał przed pogrążeniem się w nielubianej pracy. Wiekowy polityk stwierdza: Cóż może być gorszego od wstawania codziennie rano, by pójść do znienawidzonej pracy, by mieć pieniądze pozwalające obudzić się kolejnego dnia w celu powtórzenia procesu. Nigdy nie będziesz najlepszy w czymś czego nie lubisz – przekonuje Bloomberg.

Rozwijaj się dzięki nieszczęściu

Jeśli przyjdzie do mnie młody człowiek, który zacznie się chwalić wprowadzeniem pokoju na Bliskim Wschodzie i napisaniem bestsellerowej powieści – będę pod wrażeniem. Jednak gdybym miał wybór pomiędzy zatrudnieniem takiego człowieka, a młodzieńcem, który utrzymuje swoją chorą matkę pracując na dwie zmiany wybór byłby prosty.

Bloomberg stworzył swoją fortunę dzięki ciężkiej pracy, nie tytułom akademickim. Dlatego wiekowy miliarder jest zdania, że każde nieszczęście na naszej drodze umacnia nas i jest kolejnym szczeblem na drabinie sukcesu.

Pozostań prawdziwy

Podobnie jak powyższe rady, tak i sam Bloomberg pozostał prawdziwy przez całe swoje życie. Nie zmieniaj się tylko dlatego, że zostałeś kierownikiem. Nie traktuj innych inaczej tylko dlatego, że zarabiają mniej od Ciebie. Pozostań sobą – namawia Bloomberg.

Powyższe rady mogą wydawać się trywialne “Pracuj ciężko”? “Rozwijaj się dzięki nieszczęściu”? Z całą pewnością do podobnych przemów czy tekstów  motywacyjnych należy podchodzić z rezerwą. Jednak moim zdaniem, jeśli już chcemy wysłuchać jak zarobić pierwszy milion czy stać się człowiekiem sukcesu warto wybrać mówcę, który faktycznie ten sukces osiągnął. Bloomberg jest nazwiskiem powszechnie znanym i cenionym, a jeśli to nie jest wyznacznikiem sukcesu, to być może jest nim liczba zer na koncie?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDarmowe szkolenia online z Comparic – 23-27 listopada
Następny artykułPolski bank upada.
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here