Naga MarketsBloomberg pisze o sukcesie Mabionu. 40% wzrosty na 9 dni przed publikacją kluczowej informacjiPodpisanie umowy przez Mabion z koncernem Novavax, która zakłada transfer technologii i produkcję szczepionki przeciwko COVID-19 wywoła mocne wzrosty na akcjach spółki, ale też robi się o niej głośno po za krajowym rynkiem akcyjnym. W środę o całej sprawie informowała Agencja Bloomberg, co podbiło jeszcze mocniej notowania Mabionu.

  • Jak podaje Bloomberg, za sprawą potężnych wzrostów, kapitalizacja Mabionu zbliżyła się do poziomu 0,5 mld zł, dzięki czemu spółka nagle znalazła się w gronie największych pod tym względem polskich firm biotechnologicznych.
  • Według Bloomberga większe są tylko: Celon Pharma, Selvita, Ryvu Therapeutics oraz OncoArendi. Podobną wartość, jak ta osiągnięta przez Mabion, ma z kolei Biomed-Lublin.

Mabion: To kolejny sukces polskiej biotechnologii

Co pozytywne, Bloomberg wskazuje, że sukces Mabionu przysłuży się całej polskiej biotechnologii, podobnie jak było z rekordowym kontraktem OncoArendi.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Umowa Mabionu z amerykańską spółka jest sygnałem, że dzięki jakości pracy laboratoriów oraz państwowemu wsparciu drogich i czasochłonnych badań, polskie firmy zwiększają swoje szanse na przejęcie części rosnącego rynku biotechnologicznego – informuje agencja prasowa.

Dzisiaj kurs otarł się o niemal 100 zł, po czym sytuacja zaczęła się stabilizować, pojawiła się pierwsza realizacja zysków. Od strony analitycznej, zwyżka z ostatnich dwóch sesji jest naturalnym zjawiskiem, na którym zyskają prawdopodobnie nawet Ci, którzy użyli zleceń PKC (po każdej cenie) i ich pozycje zostały otwarte po nie najlepszej cenie.

Równy dostęp do informacji

Zastanawiać może jednak inna rzecz, mianowicie 40% wzrostu na kilka dni przed tą informacją? Od 18 lutego mamy wyraźny wzrost obrotów, mimo że nie było ku temu żadnego powodu. O rozmowach wiedzieli sami zainteresowani, a więc Mabion, Novavax i PFR.

Bardziej doświadczeni uczestnicy rynków, nie są tym zapewne zaskoczeni. Od lat wiadomo, że równy dostęp do informacji na wszystkich rynkach akcyjnych jest tylko pustym sloganem, a przewagę zawsze ma ten, kto szybciej dotrze do kluczowych informacji.


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here