Naga MarketsJeden z największych kryptowalutowych byków pozyskał niespodziewanego partnera do stworzenia indeksu cenowego dla kryptowalut. Miliarder Mike Novogratz oraz Bloomberg ogłosili w środę połączenie sił w celu utworzenia Bloomberg Galaxy Crypto Index (BGCI), który będzie śledził kondycję koszyka kryptowalut z największą kapitalizacją rynkową.

„Uruchomienie Bloomberg Galaxy Crypto Index odzwierciedla coraz większe zainteresowanie klientów kryptowalutami. Indeks będzie stosował rygorystyczne podejście stosowane przy tworzeniu tego rodzaju wskaźników i zapewni inwestorom przejrzysty wgląd w kondycję szerszego rynku” – powiedział Alan Campbell z Bloomberg Indices.

Novogratz, były menedżer funduszu inwestycyjnego Fortress Investment Group, pozyskał ostatnio 250 mln USD na stworzenie „banku kryptowalutowego”, który będzie notowany na kanadyjskiej giełdzie. Jego zdaniem stworzenie indeksu pozwoli na zwiększenie transparentności na rynku kryptowalut.

Na otwarciu BGCI będzie śledził dziesięć kryptowalut, które będą ważone na bazie kapitalizacji rynkowej oraz innych czynników. W skład indeksu będą wchodzić: Bitcoin (30%), Ethereum (30%), XRP (14.14%), Bitcoin Cash (10.65%), EOS (6.11%), Litecoin (3.77%), Dash (1.67%), Monero (1.66%), Ethereum Classic (1%) oraz Zcash (1%).

Partner w postaci Bloomberga jest dosyć dużą niespodzianką. Założyciel i większościowy udziałowiec spółki Michael Bloomberg należy do przeciwników kryptowalut w obecnej formie. Jak sam o sobie powiedział, jest zwolennikiem technologii blockchain, ale nie Bitcoina. Ciężko stwierdzić, czy zmienił zdanie, czy po prostu stworzenie indeksu jest opłacalne dla spółki.

Tak będzie wyglądał skład indeksu BGCI


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here