Naga MarketsPo miesiącach ruchów w konsolidacji notowania Bitcoina wreszcie przestają być nudne. Na rynek powraca zmienność, jednak wielu inwestorów  licząc na jej wzmożony atak oczekiwało raczej innego rozwoju wypadków. Największa wyprzedaż od sierpnia, kontrowersyjny hard fork Bitcoin Cash i problemy finansowe spółek związanych z branżą sugerują, że w branży kryptowalutowej rozpoczyna się zima. Zdaniem zespołu analitycznego Bloomberga, spadki na Bitcoinie nie dobiegły jeszcze końca i mogą być kontynuowane nawet do pułapu $1500.

Bloomberg przewiduje, że „spadki cenowe mogą być kontynuowane aż do $1500, co oznaczałoby spadek o kolejne 70% z obecnych poziomów. Cyfrowy token tracił 12% w środę rysując roczne dołki i tracił ponad 60% wartości od początku roku. W efekcie inne duże kryptowaluty, w tym XRP, również silnie się osuwają”.

cena bitcoina wg bloomberga
Dalsze spadki przed nami? Miara uśrednionej ceny Bitcoina wskazuje na poziom $1500. Źródło: Bloomberg

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin Cash i straty producentów sprzętu komputerowego napędzają spadki

Powodem spadku sentymentu w branży, co bezpośrednio przekłada się na gorsze notowania Bitcoina ma być między innymi czwartkowy hard fork (podział sieci) Bitcoin Cash. Część inwestorów twierdzi, że pojawienie się dwóch wersji monety (która zaledwie rok temu wydzieliła się z oryginalnych bloków Bitcoina) odbije się negatywnie na inwestycjach i odciągnie górników od najważniejszych aktywów rynku.

Optymizmem nie napawa również fakt, że główni producenci sprzętu komputerowego, którzy zasilają rynek kryptowalutowego miningu publikowali gorsze od oczekiwanych prognozy sprzedaży. Flagowym przykładem jest Nvidia wskazująca na brak popytu ze strony branży cyfrowych aktywów sugerując powolny upadek kopania i jego opłacalności. W efekcie spółka traciła w piątek na NASDAQ prawie 19%, otwierając się ze sporą luką spadkową i testując najniższe poziomy od ponad roku.

btcusd 17.11.2018
BTC/USD W1

Bitcoin po dynamicznych spadkach i rozrysowaniu nowych rocznych minimów rozrysował nowe wsparcie krótkoterminowe powyżej $5500. Jeżeli prognozy Bloomberga miałaby się sprawdzić, notowania musiałyby powrócić do poziomów obserwowanych ostatni raz na początku zeszłorocznych wakacji, co nie jest wcale tak odległą perspektywą czasową.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here